دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۶
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت:
سند توسعه صنعتی، معدنی و تجاری سیستان و بلوچستان تدوین می شود
 
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت از تدوین سند توسعه صنعتی، معدنی و تجاری سیستان و بلوچستان و ابلاغ آن در آینده ای نزدیک خبر داد.
به گزارش عصرهامون، سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت در سومین جلسه کارگروه حمایت و توسعه طرح های تولیدی و صنعتی استان سیستان و بلوچستان که با حضور موهبتی استاندار و دهمرده و امینی فرد نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و نادر میرشکار رییس سازمان صمت استان برگزار شد گفت: این سند بعد از جمع بندی با سازمان های تابعه و مشخص شدن برنامه ها و الزامات آن، نهایی و بطور رسمی ابلاغ می شود و هر سازمان مکلف به اجرایی آن خواهد بود.

وی با بیان اینکه در این سند 3 بخش صنعت، معدن و بازرگانی وظایف و پروژه های برای سازمان های توسعه ای تعریف شده، تصریح کرد: جهت تسریع در روند توسعه، اختیارات بیشتری به استان تفویض خواهد شد.

زرندی تاکید کرد: توسعه و رفع محرومیت از استان سیستان و بلوچستان یک وظیفه ملی برای همه مسئولین کشور است و وزیر صنعت،معدن و تجارت نیز به صورت ویژه آن را دنبال می کند.

وی افزود: پس از نهایی شدن سند، پروژه ها به طور منظم و مداوم رصد می شود، موانع و مشکلات آن در این کارگروه مورد بررسی و سپس تقسیم کار صورت خواهد گرفت.

در این جلسه موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کارگروه حمایت و توسعه طرح های تولیدی و صنعتی استان می تواند زمینه ساز ایجاد هماهنگی های لازم برای اجرای طرح های تولیدی در استان شود، اذعان داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت عزم جدی برای تکمیل طرح های صنعتی و معدنی در استان دارد که نیاز است سرعت بیشتری به آن داده شود.

در این جلسه همچنین امینی فرد، نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: سیستان و بلوچستان به دلیل هم مرز بود با دو کشور پاکستان و افغانستان، از امتیازات ویژه ای برخوردار است که باید از آن بهره برد.

وی ادامه داد: نیروی انسانی کارآمد و با انگیزه و پتانسیل های خدادادی استان از مزیت هایی است که می تواند ناجی این استان از محرومیت باشد.

همچنین دهمرده، نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی نیز تاکید کرد: برای رفع عقب ماندگی های استان نیاز به یک حرکت جهشی داریم.

وی گفت: طرح های که در سیستان و  بلوچستان کلنگ زنی و یا آغاز شده و بنا به عللی هنوز تکمیل نشده است باید هر چه سریع تر تعیین تکلیف شوند.

در این جلسه، رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی گزارش کاملی از برنامه های این سازمان در حوزه اکتشاف و مدیران سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، گزارش از وضعیت دستگاه های خود را ارائه کردند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۷۳۵


ارسال