چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از ورود یک حلقه مار افعی شاخدار به منازل مسکونی مردم در شهرستان میرجاوه خبر داد.
وحید پورمردان در گفتگو با عصرهامون با اشاره به ورود یک حلقه مار به مناطق مسکونی شهرستان میرجاوه گفت: این مار توسط ساکنین منطقه زنده گیری و به اداره کل حفاظت محیط زیست استان تحویل داده شده بود.
 
وی افزود: مار مذکور که از نوع افعی شاخدار شناسایی بود گه پس از اطمینان از سلامت، توسط محیط بانان در زیستگاه مناسب رهاسازی شد.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان افزود: افعی شاخ‌دار از راسته گرزه‌ مار است که به عنوان خطرناک‌ترین مار حاضر در ایران شناخته شده و با وجودی که نسبت به بسیاری از مارهای دیگر کوچکتر است، به راحتی می‌تواند یک موجود بزرگ را از پای درآورد.
 
وی ادامه داد: از مشخصات ظاهری این گونه می توان به رنگ بدن شنی، قهوه ای متمایل به زرد یا خاکستری همراه با 4 تا 6 سری خال قهوه ای که دو سری از خال های میانی به هم پیوسته و به شکل خطوط قهوه ای اشاره کرد. پشت چشم ها و در دو طرف قسمت پشتی سر دارای دو خط قهوه ای تیره است که تا انتهای دهان ادامه می بابد. سطح شکمی سفید متمایل به زرد و انتهای دم گاهی مشکی است دارای سر مثلثی شکل و مردمک چشم عمودی است . پولک های سطح پشتی تیغه دارندو دارای دو زایده شاخ مانند بر روی سر و در بالای چشم خود می باشند طول کل بدن این گونه 75 سانتی متر است .
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۷۵۶


ارسال