يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ,5 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۰
خطر ریزش دیوار های فرسوده در زابل
 
در سال ۹۶ بود که ریزش ناگهانی دیوار در خیابان مولوی زاهدان باعث مرگ ۴ نفر شد، حال این خطر برای شهروندان زابل نیز احساس می شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ زابل یکی از شهرهای قدیمی ایران به شمار می رود که زندگی در این شهر ریشه تاریخی و باستانی دارد.
بسیاری از منازل قدیمی در مناطق مختلف این شهرستان متعلق به چهل یا ۵۰ سال قبل است که صاحب خانه به دلایل مختلفی اقدام به ترک آن کرده است.
حتی در مناطق مهمی همچون بازار اصلی و چهارراه ها وجود خانه هایی که بافت قدیمی آنها هنوز حفظ شده است و صاحب خانه تصمیم به بازسازی و یا تخریب آن نکرده است جای تعجب دارد.
اما وجود این مکان ها با فرسوده شدن دیوارها و سقف آنها رفته رفته برای شهروندان مشکلاتی ایجاد می کند چرا که سقوط دیوارهای خشتی و گلی پس از تغییر فصل امر طبیعی به شمار می رود.
در سال ۹۶ بود که ریزش ناگهانی دیوار در خیابان مولوی زاهدان باعث مرگ ۴ نفر شد، حال این خطر برای شهروندان زابل نیز احساس می شود.
در همین خصوص موسی خمری شهردار زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: کار تخریب بناهای فرسوده و خطرساز با حجم قضایی آغاز شده است.
وی افزود: این مکان ها توسط شهروندان به شهرداری اطلاع رسانی می شود و شهرداری پس از اخذ مدارک قانونی وارد عمل می شود و این مکان های پر خطر را تخریب می کند.
خمری تصریح کرد: در همین راستا مکان پرخطری که در محله ژیانی منطقه یک وجود داشت توسط شهرداری به تخریب کامل رسید و هیچ خطری اهالی این محله را تهدید نمی کند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۷۹۵


ارسال