يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ,5 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
متخصص قلب و عروق در گفت و گو با اوشیدا؛
بیماری فشار خون عوارض جبران ناپذیری دارد
 
متخصص قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: عوارض فشار خون در بدن جبران ناپذیر است و باعث بوجود آمدن سکته قلبی، مغزی و ایجاد مشکلات بینایی در فرد می شود.
به گزارش عصرهامون؛ دکتر مریم حسینی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیداگفت: بیماری فشار خون ممکن است در بدن فرد علائمی نداشته باشد اما ارگان های مختلفی از بدن را درگیر خواهد کرد.

متخصص قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی زابل افزود: عوارض فشار خون در بدن جبران ناپذیر است و باعث بوجود آمدن سکته قلبی، مغزی و ایجاد مشکلات بینایی در فرد می شود.

وی ادامه داد: تمام افراد بالای ۳۰ سال و کسانی که سابقه فشار خون در بستگانشان دیده می شود در کنار خانم های باردار حتما به صورت روتین کنترل فشار خون را داشته باشند.

حسینی خاطرنشان کرد: کسانی که دچار بیماری فشار خون هستند باید تا آخر عمر این بیماری را همراه خود داشته باشند و دارو مصرف کنند.

وی گفت: کسانی که فشار خون آنها بیشتر از ۱۴۰ روی ۹۰ است باید مراحل درمان خود را آغاز کنند و کسانی که فشار خون آنها بالای ۱۲۰ روی ۸۰ است باید شیوه زندگی خود را تغییر دهند.

متخصص قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی زابل تصریح کرد: تغییر شیوه زندگی با ورزش، استفاده از گوشت مرغ و ماهی و مصرف کم نمک باعث می شود تا فشار خون کنترل شود و برای فرد مشکلی ایجاد نکند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۷۹۷


ارسال