پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ,16 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کمیته‌ای متشکل از یکی از اعضای هیئت رئیسه، دیوان محاسبات و سازمان برنامه و بودجه در حال بررسی احکام صادره برای افزایش حقوق کارمندان دولت است.
به گزارش عصرهامون و به نقل از تسنیم، سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 21خرداد) قوه مقننه طی تذکری شفاهی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، عنوان کرد: عشایر یکی از اقشار مهم تولیدکننده در حوزه کشاورزی هستند که متأسفانه توجهی به آن‌ها صورت نمی‌گیرد و این قشر، قشر تولیدکننده بی‌آزاری هستند که ضرورت دارد در سال رونق تولید ملی مورد توجه قرار گیرند.
وی در بخش دیگری از تذکر خود با بیان اینکه در حال حاضر اختلاف نظری بین نمایندگان مجلس و دولت در زمینه احکام صادره حقوق کارمندان و بازنشستگان وجود دارد، افزود: نمایندگان و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه معتقدند که احکام صادرشده دولت برای افزایش حقوق براساس مصوبه مجلس نبوده است.
نماینده مردم ورامین در مجلس اضافه کرد: به همین جهت در حال حاضر شواهد نشان می‌دهد که کسانی که حقوق پایین‌تر دریافت می‌کنند، افزایش حقوق کمتری داشتند و کسانی که حقوق بیشتری دریافت می‌کردند نیز افزایش حقوق بیشتری داشته‌اند.
نقوی حسینی صریح کرد: در عین حال دولت نیز به این موضوع استناد می‌کند که "ما حد وسط مصوبه مجلس را اجرا می‌کنیم"؛ به همین جهت درخواست داریم که هیئتی متشکل از نمایندگان، دیوان محاسبات و دولت تشکیل شود تا به این موضوع رسیدگی شود و حقی از کارمندان به‌ویژه کسانی که حقوق پایین‌تری دریافت می‌کنند، تضییع نشود.
علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده مردم ورامین گفت: در حال حاضر این کمیته برای رسیدگی به حقوق کارمندان با حضور سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی عضو هیئت رئیسه مجلس، نمایندگان دیوان محاسبات و نمایندگان سازمان برنامه در حال بررسی موضوع هستند که احکام صادره براساس مصوبه مجلس بوده یا خیر؛ که اگر احکام صادره براساس مصوبه مجلس نباشد چگونگی اصلاح آن در دستور کار قرار خواهد گرفت.
انتهای‌ پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۸۰۴


ارسال