شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۷
انتقاد شدید نماینده مجلس از عملکرد صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد
 
نماینده مردم کرمان در مجلس در دیدار با وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با انتقاد شدید از عملکرد صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد در خصوص وضعیت درمانی و خدمات بیمه ای این افراد اظهار ناخرسندی کرد.
به گزارش عصرهامون و به نقل از فارس، محمد مهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با انتقاد شدید از عملکرد صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد در خصوص وضعیت درمانی و خدمات بیمه ای این افراد اظهار ناخرسندی کرد.
زاهدی از شریعتمداری خواست جهت جلوگیری از تضییع حق بازنشستگان برای پرداخت ما به التفاوت افزایش حقوق از سال ۱۳۹۱ تاکنون اقدامات لازم را به عمل آورند و نسبت به عدم همطرازی حقوق و مزایای بازنشستگان و شاغلان ذوب آهن گلایه شدید داشت و از وزیر کار درخواست نمودند هیات کارشناسی جهت بررسی این موضوع تعیین نمایند تا حقی از این عزیزان تضییع نگردد
شریعتمداری نیز وزیر کار، تعاون و امور اجتماعی با تقدیر از تلاش های صورت گرفته جهت پیگیری مشکلات بازنشستگان فولاد و ذوب آهن، دستورات اقدامات لازم جهت رفع مشکلات را در دستور کار قرار دادند و مقرر شد طی چند روز آینده مشکلات بیمه ای بازنشستگان مرتفع گردد و شرکت پشتیبانی خدمات بیمه ای (بیمه گذار) معتبر و توانمندی جایگزین بیمه گذار گردد و در جهت ارتقاء مناسب و پوشش خدمات درمانی و بیمارستانی اقدامات لازم را بعمل آورند.
همچنین براساس در خواست زاهدی و دستور وزیر کار  طی چند روز آتی معاون معاون وزیر و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به کرمان سفر داشته و در جهت بررسی میدانی مشکلات بازنشستگان نشست هایی با کارکنان و همچنین بازنشستگان جلساتی تشکیل شود.
همچنین مقرر شد پس از نشست های  معاون وزیر و مدیرعامل صندوق بازنشستگی در کرمان در تیرماه وزیر محترم کار جهت جمع بندی نهایی به کرمان سفری داشته باشند.
قابل توجه است در این دیدار اعلام شد که با پیگیری‌های صورت گرفته و با سرمایه گذاری یکصد میلیارد تومانی صندوق بازنشستگی فولاد دو معدن ذغال سنگ در کرمان آماده  بهره برداری گردیدند و در تیرماه سال جاری با حضور وزیر آغاز به کار نمایند.
لازم به ذکر است با آغاز بهره برداری از معادن نامبرده چهارصد نفر بصورت مستقیم مشغول به کار خواهند شد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۸۵۳


ارسال