دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ,14 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۱
دولت اتریش «مرکز وابسته به عربستان» در وین را تعطیل خواهد کرد
 
دولت اتریش قصد دارد در اعتراض به اعدام محتمل یک نوجوان عربستانی، مرکز بین‌المللی متعلق به عربستان در این کشور را تعطیل کند.
به گزارش عصرهامون و به نقل از فارس، دولت اتریش چهارشنبه اعلام کرد بعد از درخواست پارلمان این کشور برای جلوگیری از اعدام یک نوجوان در عربستان سعودی قصد دارد یک مرکز مذهبی وابسته به رژیم این کشور در وین را تعطیل کند.
 به  نوشته خبرگزاری «رویترز»، «مرکز بین‌المللی گفت‌وگوی بین مذاهب ملک بن عبدالعزیز» که سال 2012 در وین افتتاح شد، مدتهاست که به کانونی برای انتقاد از سیاست‌های افراطی عربستان سعودی تبدیل شده است.

مرکز ملک بن عبدالعزیز در اتریش
بر اساس این گزارش، «مرتجی القریریص»، شهروند 18 ساله اهل منطقه «العوامیه» در شرق عربستان، پس از گذشت چهار سال از بازداشتش به اتهام شرکت در تظاهرات العوامیه با حکم اعدام مواجه است.
بر اساس فهرست اتهام‌های وارده بر القریریص، او اولین جرمش را در 10 سالگی مرتکب شده هنگامی که جمعی  30 نفره از کودکان منطقه العوامیه را به برپایی تظاهرات با دوچرخه دعوت کرده است. این اتفاق مربوط به اوایل وقوع اعتراض های کشورهای عربی در سال 2011 بود که منطقه العوامیه هم شاهد اعتراضات مردمی شده بود.(جزئیات بیشتر)

به گزارش رویترز،  وزارت امور خارجه اتریش نیز اعلام کرده که بستن مرکز متعلق به عربستان بر اساس کاری برنامه ریزی شده صورت می‌گیرد. در بیانیه وزارت خارجه اتریش آمده که این تصمیم «واضح» و«روشن» از سوی مجلس بوده که باید اجرا شود.
مجلس اتریش به دولت و وزارت خارجه این کشور توصیه کرده تا برای آزادی این نوجوان عربستانی که در شرف اعدام قرار دارد، اقدامی مناسبی صورت گیرد.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۹۰۲


ارسال