دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ,14 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۷
آبگیری 7/2میلیون مترمکعبی تالاب جازموریان در پی بارندگی های اخیر
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان از آبگیری7/2میلیون مترمکعبی تالاب جازموریان در پی بارندگی خبر داد.
وحید پورمردان در گفتگو با عصرهامون گفت: در پی بارندگی های اخیر که در استان سیستان وبلوچستان صورت گرفت حدود 7/2میلیون مترمکعب آب در تالاب جازموریان ذخیره سازی شد.

وی افزود: با وجود ورود این میزان آب اما هنوز 30درصد از تالاب جازموریان آبگیری شده است که می توان گفت به نوعی جازموریان علیرغم اینکه 100درصد آن داخل ایران قرار دارد اما باز هم مهجور مانده و باید به طور جدی تر و ویژه نگاه ها به این سمت معطوف شود.

به گفته پورمردان؛ 49درصد جازموریان در داخل سیستان وبلوچستان و 51درصد آن در استان کرمان قرار دارد اما در حال حاضر یکی از کانون های بحرانی ریزگرد محسوب می شود که اگر قدری بیشتر به آن توجه شود می تواند در کاهش این پدیده نقش موثرتری داشته باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به شیب ملایم و کمی که تالاب جازموریان دارد با ورود حجم آب کمتر نسبت به سایر تالاب ها می توان بر سطح آبگیری آن بیفزائیم که افزایش ورود آب به این تالاب نقش بسیار قابل توجهی در کاهش ریزگرد و گرد وغبار و کنترل کانون های بحرانی دارد.

وی تاکید کرد: به منظور آشنایی بیشتر مردم و دستگاه های اجرایی دوره های آموزشی تخصصی و عمومی مختلفی تاکنون برگزار شده است و جا دارد تا رسانه ها نیز به این تالاب اهمیت بیشتری بدهند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۹۰۶


ارسال