يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ,31 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۸
اصرار شهروندان و انکار شرکت گاز؛
نصب علمک مطابق برنامه و بدون تاخیر در حال انجام است!
 
در حالی که شهروندان زاهدان از تاخیر در نصب علمک و سرعت اتصال به شبکه گاز گلایه مندند، شرکت گاز اعلام می کند برنامه نصب علمک مطابق برنامه و بدون تاخیر در حال اجراست.
به گزارش عصرهامون، اجرای طرح ضربتی گازرسانی در سیستان و بلوچستان موجب شد تا عملیات لوله گذاری با سرعتی بیشتر از پیش پیگیری و مردم استان نسبت به وصول گاز به منازل شان امیدوارتر شوند؛ در این میان اما شهروندان زاهدانی نسبت به تاخیر در نصب علمک ابراز نارضایتی کرده و درخواست پیگیری موضوع را دارند.

نارویی، یکی از ساکنان بلوار معلم در گفتگو با خبرنگار عصرهامون، ضمن ابراز گلایه از این موضوع گفت: علیرغم اینکه مدت هاست عملیات حفاری و لوله گذاری در محله مان به اتمام رسیده، هنوز علمکی نصب نشده و اقدامات بعدی از طرف شرکت گاز صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: امیدوار بودیم حداکثر تا ابتدای تابستان از گاز شهری استفاده کنیم، اما در حال حاضر تردید داریم حتی تا پایان تابستان امسال هم اقدام خاصی در این خصوص صورت بگیرد.

نصب علمک مطابق برنامه و بدون تاخیر در حال انجام است
رضا پنجابی، سرپرست شرکت گاز سیستان و بلوچستان در پاسخ به سوال خبرنگار عصرهامون، مبنی بر دلایل بروز این مساله با تاکید بر اینکه برنامه نصب علمک در سطح شهر زاهدان هیچ تاخیری ندارد، گفت: پیش بینی نصب علمک برای مناطقی که گاز دار می شوند از قبل انجام و بلافاصله پس از اینکه منطقه ای که گازدار شود، تیم مشخص کننده محل علمک معروف به مارک قرمز، توسط بهره برداری اعزام می شوند. متعاقب با آن شهروندان می توانند جهت درخواست تقاضا برای دریافت مراجعه انشعاب اقدام کنند. در همین فاصله، تیم نصب علمک مطابق با جدول و برنامه زمان بندی کار خود را شروع کرده که تابحال خوشبختانه تاخیری در این مساله اتفاف نیفتاده است.

پنجابی خاطرنشان کرد: هر گونه حفاری در سطح شهر نیازمند مجوز از کمیسیون حفاری است؛ اجرای این عملیات قائم به یک فرد یا یک شرکت نیست و در هر منطقه باید با رعایت برنامه زمان بندی و همکاری و هماهنگی سایر دستگاه های حفار صورت بگیرد. همچنین در بحث استقرار تاسیسات نیز کار به همین منوال است. رساندن گاز به علمک منازل و تقویت فشار در شبکه مثل سایر خدمات آب، برق، مخابرات و ... نیاز به استقرار تاسیسات در محل های جای نمایی شده دارد که تهیه فضای برای آن از جانب نهادها و دستگاه های زیربط صورت می کیرد.

مشکل بلوار معلم جاینمایی برای نصب تاسیسات است
وی اذعان داشت: در این خصوص نیز خوشبختانه همکاری های مناسبی صورت گرفته؛ این همراهی سبب شده تا در برخی مناطق از جمله بلوار فرهنگ و خیابان شهید برفی تاسیسات مستقر و مردم از این نعمت بهره مند شوند. در خصوص بلوار معلم، برای استقرار تأسیسات، زمینی واقع در معلم 8 وجود دارد؛ به لحاظ جاینمایی با اندکی مشکل روبروست که با همکاری دادستان محترم در حال رفع آن هستیم. به محض حل این مشکل و مجوز شروع به کار از سمت مراجع ذی صلاح کار را شروع خواهیم کرد و تلاش می کنیم تا ظرف مدت دو ماه، آن منطقه را زیر پوشش شبکه گاز خواهیم ببریم؛ متعاقبا تیم های نصب علمک کار را در آن منطقه از جمله بلوار معلم آغاز خواهند کرد.

سرپرست شرکت گاز سیستان و بلوچستان، تعداد مشترکین این شرکت را در حال حاضر قریب به 23 هزار مشترک عنوان کرد و گفت: طرح ضربتی گازرسانی برای کل استان در حال انجام است؛ در سراسر شهر زاهدان نیز پروژه ها پیمان سپاری، پیمانکاران مشخص و فعالیت اجرایی مطابق با دستورات ابلاغی و برنامه ریزی های صورت گرفته در حال اجراست.

وی در پایان اظهار کرد: مطابق برنامه تا انتهای سال جاری بالغ بر 60 هزار خانواده زاهدانی از این نعمت بهره مند خواهند شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۹۰۷


ارسال