دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ,14 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۲
معابد دیدنی تایلند در تور تایلند
 
معابد بسیاری در گوشه و کنار جهان قرار گرفته است که هر کدام نمادی از هنر و خلاقیت معمار آن کشور محسوب می شود .
هر سرزمینی با توجه به موقعیت جغرافیایی خود و همچنین مذهب هایی که در آن کشور دارد خواستار معابد مختلف و متنوعی می باشد در این میان کشور زیبای تایلند نیز از این مستثنی نیست و با معابد بینظیر و منحصر به فردی که دارد مورد توجه بسیاری از گردشگران تور تایلند از کشورها و سرزمین‌های مختلف بخصوص مسافران می باشد .
این معابد بزرگ و غول پیکر در عین حال با طراحی های ظریف و زیبا بسیاری از بازدید کنندگان چه از خود کشور تایلند و چه از کشورهای دیگر را همه ساله در تور تایلند سمت خود جذب کرده است و نکته قابل توجه این است که از مهمترین مناطق گردشگری تایلند به شمار می رود . 
اگر علاقه به معابد تایلند دارید با ما همراه باشید تا شما گردشگران عزیز را با معرفترین معابد تایلند آشنا سازیم .
معبد وات رانگ کان ( Wat Rong Khun )
این معبد  در اواخر قرن بیستم که اصل معبد وات رانگ کان در وضعیت نامناسبی داشت معماران این کشور ترمیم آن آغاز کردند ، اما به دلیل کمبود بودجه مراحل بازسازی آن برای مدتی متوقف شد .
در این میان هنرمند توانا ، بنام  Chalermchai Kositpipat  که زاده چیانگ رای بود تصمیم به بازسازی مجدد و ساخت این قلعه با سرمایه شخصی خود گرفت و به منظور یادگیری و مراقبت مردم از آموزه‌ های بودایی کار خود را شروع کرد .
 
به گزارش سفر باتو ، کار ساخت و بازسازی این معبد همچنان ادامه دارد و برآورد شده است که تا سال ۲۰۷۰ این پروژه تکمیل خواهد شد که گزینه مناسبی از جاذبه های تایلند می باشد و نکته حائز اهمیت این است که دلیل شهرت معبد وات رانگ کان اینجاست که با داشتن رنگ سفید که نشانی از پاکی و خلوص می باشد و همچنین تکه شیشه ‌های بکار رفته که نمادی از خرد بودا و تعالیم بودایی محسوب می‌شود .
معبد وات رانگ کان معبدی منحصر به فرد و خاص می باشد . زمانی که نور خورشید به این معبد می‌ تابد زیبایی و شکوه و جلال آن دو چندان می ‌شود  ، این معبد به سبک معماری معابد بودایی ساخته و طراحی شده است .
هر بخش از معبد سفید دارای معانی مختلفی از فرهنگ این کشور است و فرد را تشویق میکند تا به درک بیشتری نسبت به آموزه‌ های بودا بپردازد و از وسوسه‌ها ، خواسته‌ های دنیوی و هر چیزی که با حرص و طمع همراه باشد دوری کند .
برای دسترسی به ساختمان اصلی این معبد زیبا ( Ubosot ) باید از یک پل که دریاچه‌ کوچکی در زیر آن قرار دارد عبور کنید و در مقابل پل صد ها دست وجود دارد که هر بیننده‌ ای را متحیر و محصور خود می کند .
ضمنا در این معبد دست‌ها نشانی از میل و آرزو می باشد و جاهای دیگری در این منطقه نیز نمادی از رنج و جهنم است ، گذر از این پل و رسیدن به Ubosot نشان‌ دهنده عبور از چرخه مرگ و تولدی دوباره به دور از رنج و غم هاست .
این راه معرف راه سعادت است که برای رسیدن به آن باید از تمایلات دنیوی پرهیز کرد و هر حرص و طمعی دوری ورزید و اینکه در کنار دریاچه ، دو مجسمه کینار ( Kinnaree )  که موجودات اساطیری بودایی هستند که نیمه انسان و نیمه پرنده هستند در زیباترین شکل ممکن ساخته و گذاشته شده است .
پس از عبور از پل ، بازدید کنندگان و گردشگران تور تایلند به ( دروازه بهشت ) می رسند که دو مجسمه از نمایندگان مرگ و راحو ( Rahu ) در آنجا وجود دارد که سرنوشت مرگ را نشان می‌ دهد و همچنین در مقابل بخش اصلی این معبد و پس از عبور از دروازه بهشت ، چند تصویر دیدنی و جذاب از مدیتیشن بودا نصب شده است که بسیار طرفدار هم دارد .
نقاشی‌ های بسیاری از داستان ‌های بودایی بر دیوارهای معبد نصب است و همچنین نقاشی‌ هایی که به توصیف خوبی و بدی که نشان دهنده فرهنگ و آداب و رسوم مردم تایلند است می‌ پردازد .
معبد سفید در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی شهر چیانگ رای واقع شده است و راحت ‌ترین راه برای دستیابی به آن استفاده از تاکسی ‌های در نظر گرفته شده برای معبد است که نزدیک به ۲۰ دقیقه زمان می ‌برد و علاوه‌ بر این ، اتوبوس‌ هایی هم برای راحتی رفت و آمد شما وجود دارد که طول سفر با استفاده از آن‌ها ۳۰ دقیقه است .
معبد سفید در آخر هفته‌ ها و تعطیلات عمومی بیشترین بازدید را دارد و هر روزه از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر برای بازدید عموم باز است و در نهایت هزینه ورودی برای شما گردشگران برای هر فرد ۵۰ بات تایلندی یعنی ۵۰۰۰ تومان است .
    معبد سفید (Wat Rong Khun )
معبد سفید که به تایلندی آن را Wat Rong Khun می خوانند یکی از جدیدترین معابد در تایلند و تور تایلند ارزان است که در سال 1997 ساخته شده است. این معبد که چهره ای همانند قلعه های داستان های رویایی دارد در شهر چیانگ رای واقع شده است. معبد سفید همانطور که از نامش پیداست کاملا سفید است ، به طوری که انگار زیر آواری از برف گیر افتاده است. این معبد به صورت خصوصی اداره می شود . از نمادهای مختلفی در ساخت این معبد استفاده شده است ، همانند پلی که از زیر آن دستانی رو به آسمان بیرون آمده اند که به آن " چرخه زندگی دوباره " گفته می شود و دو موجودی که اطراف ورودی پل که به آن دروازه بهشت گفته می شود قرار گرفته اند که سرنوشت مرگ را رقم می زنند.
معبد وانت آرون تایلند ( Wat Arun )
به گزارش سفر باتو ، در سال 1768 پادشاه تاکسین در هنگام تمام شدن طلوع خورشید ، بعد از مبارزه با آیوتایا به این معبد سفر می کند و زمان ورود او به این معبد در هنگام اتمام طلوع خورشید بوده است .
او بعد ها اسم این معبد را به وات چانگ - معبد سپیده دم تغییر داد و تا قبل از تغییر پایتخت و انتقال کاخ بزرگ ، این معبد حاوی مجسمه های بوداها و مجسمه زمردین بوده است .
در بین سال های 1824 تا 1851 در زمان سلطنت رامای سوم ، علاوه بر گسترش فضای این معبد زیبا ، مناره های آن توسط بهترین کاشی های چینی ، مرمت شد تا در هنگام طلوع و غروب خورشید ، تابندگی بسیار زیادی را به این معبد بدهد و از رو بسیار مورد توجه گردشگران قرار دارد .
معبد آرون در محله وات چانگ Wat Chaeng در غرب رودخانه چائو پرایا قرار دارد ، قرارگیری معبد وات آرون در کنار رودخانه و معماری متفاوتش نسبت به دیگر معابد تایلند ، زیبایی بسیاری را به این منطقه بخشیده است و معماری معبد وات آرون یا معبد سپیده دم ، بسیار رنگی است و به صورت قلعه ای مستحکم و با شکوه در کنار آب واقع شده است .
برای عبور از رودخانه به قصد دیدن معبد وات آرون شما مسافران می‌ توانید از قایق هایی که در اسکله سافان تاکسین تعبیه شده است ، استفاده کنید و در اسکله شماره 8 پیاده بشوید و در نهایت ساعت کاری معبد وات آرون از ساعت 8:30 الی 17:30 می باشد .
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۹۱۰


ارسال