دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ,14 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: متخصص رادیولوژی بیمارستان دارالشفاء میرجاوه در اقدامی خداپسندانه با تقبل هزینه های سونوگرافی مادران باردار منطقه ریگ ملک میرجاوه و با حضور در این منطقه اقدامات تشخیصی لازم را برای این مادران انجام داد.
سید محمد هاشمی شهری در گفتگو با عصرهامون افزود: با توجه به شرایط خاص منطقه ریگ ملک میرجاوه، با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، دستگاه رادیولوژی پرتابل به این منطقه منتقل شد.
 
وی ادامه داد: هر مادر باردار در طول مدت بارداری حداقل 2 مرتبه برای انجام مراقبت های ویژه این دوران باید به پزشک متخصص یا مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه کند که مادران باردار این منطقه مرزی بنا به دلایل مختلف از دریافت این مراقبت ها محروم بودند.
 
وی با اشاره به اقدام جهادگونه دکتر سپید بر متخصص رادیولوژی بیمارستان دارالشفاء میرجاوه تاکید کرد: علیرغم اینکه حضور در فضایی غیر از بیمارستان، جزو وظایف محوله شغلی وی محسوب نمی شد اما این همکار پرتلاش، با بهره گیری از حس نوع دوستی، در منطقه حضور یافت و به معاینه مادارن باردار پرداخت و با ارسال نامه ای به صورت داوطلبانه اعلام داشت که برای انجام این خدمات هزینه ای دریافت نخواهد کرد.
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان میرجاوه هم گفت: از مادران بارداری که در این اقدام خیرخواهانه در منطقه ریگ ملک معاینه شدند هیچ هزینه ای اخذ نشد.
 
مصطفی احمدی مقدم افزود: در جریان انجام معاینات، 3 مورد مرگ جنین شناسایی شد و اقدامات لازم برای انتقال اورژانسی بیماران که جانشان در مخاطره قرار داشت، به بیمارستان انجام شد.
 
وی با بیان اینکه بالغ بر 50 مادر باردار توسط این متخصص برای اولین بار در طول دوران بارداری شان سونوگرافی شدند اضافه کرد: یکی از مادران در هفته 27 بارداری قرار داشت و متاسفانه علیرغم مرگ جنین در شکم مادر، وی از این شرایط مطلع نیود و امکان داشت تا هر لحظه مادر جان خود را از دست بدهد.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر 280 مادر باردار در منطقه ریگ ملک حضور دارند که باید تحت مراقبت های بهداشتی قرار بگیرند اما علیرغم فراهم بودن شرایط و امکانات مورد نیاز در آن منطقه، به دلایل مختلف این اقدام توسط مادران صورت نپذیرفته است.
 
شایان ذکر است منطقه ریگ ملک در 45 کیلومتری شهرستان میرجاوه و نقطه صفر مرزی ایران و پاکستان قرار دارد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۲۹۸۱


ارسال