دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ,21 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰
غربالگری حدود 96هزار نفر در طرح ملی فشار خون
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از انجام غربالگری رایگان برای حدود 96هزار نفر از شهروندان در حوزه این دانشگاه خبر داد.
سیدمحمدهاشمی شهری در گفتگو با عصرهامون گفت: با توجه به آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت حدود 40درصد از مردم کشور هیچ گونه اطلاعی از بیماری فشار خون بالای خود نداشته و نیمی از کسانی که هم مطلع هستند هیچ نظارت و کنترلی بر روند درمان خود ندارند که بسیار خطرناک است.
 
وی افزود: به همین دلیل و با هدف کنترل سلامت شهروندان طرح ملی کنترل فشار خون در سراسر کشور اجرایی شد که در سیستان وبلوچستان نیز این طرح به طور همزمان از 18خرداد ماه در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز شد.
 
به گفته هاشمی شهری؛ بالغ بر 400 هزار نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان شامل این طرح می شوند که نیاز است فشار خون آنها غربالگری شود.

وی گفت: با اجرای این طرح تاکنون 95هزار و 971 غربالگری شده اند که از میان این تعداد نیز 7هزار و384 نفر با فشار خون بالا شناسایی شده و برای درمان و انجام مراحل تکمیلی به بیمارستان ها و مراکز تخصصی معرفی شدند.
 
وی خاطرنشان کرد: این طرح شامل همه افراد بالای 30سال، مادران باردار و بیماران کلیوی می شود که می توانند با مراجعه به پایگاه های سنجش و ثبت فشار خون از طبیعی بودن میزان فشار خون خود اطمینان پیدا کنند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۰۰۲


ارسال