دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ,14 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۶
ماجرای برانکو کپی تیام ؛ پرسپولیس اشتباه استقلال را تکرار می کند؟!
 
پرسپولیسی ها به خوبی فهمیده اند که جدایی برانکو می تواند برای آنها بسیار گران تمام شود.
پرسپولیس اکنون با برانکو روند بسیار موفقیت آمیزی را سپری می کند اما به دلیل مسائل مالی امکان جدایی این مربی از این باشگاه وجود دارد ، اگرچه که مخصوصا با صحبت هایی که مهدی محمدنبی رییس هیات مدیره پرسپولیس امروز (یک شنبه) صبح در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه سیما داشت ، تمام  تعهدات پرسپولیس در قبال برانکو تا فردا صبح پرداخت می شود و اگر برانکو بد عهدی نکند مشکلی برای ادامه همکاری سرمربی محبوب پرسپولیسی ها وجود ندارد.
پرسپولیسی ها خوب می دانند ، جدایی برانکو قطعا به معنای سود پرسپولیس به لحاظ مالی یا صرفه جویی اقتصادی در این باشگاه نیست. پرسپولیسی ها اکنون خوب فهمیده اند که می توانند با رقمی نسبتا معقول برای یک مربی موفق و در سطح برانکو، این مربی کروات را در این تیم نگه دارد. اما فردای جدایی این مربی قطعا مدیران پرسپولیس هر که باشند دست به کار خواهند شد، تاجای را پر کنند .
کافی است که پرسپولیس یک فصل بدون جام بماند و مثلا جام قهرمانی لیگ برتر به استقلال برسد. آنگاه مدیران پرسپولیس برای جبران این ناکامی و عقب افتادن از رقیب دیرینه، نه تنها دست به خرید ستاره های جدید با هزینه های نجومی می زنند بلکه احتمالا به دنبال خرید یک مربی بزرگ خارجی ( باز هم با دستمزدی نجومی) نیز خواهند رفت تا جای برانکو را پر کند. همه اینها هزینه هایی سنگین به باشگاه پرسپولیس تحمیل می کند، هزینه هایی که قطعا از حفظ برانکو بیشتر است این در حالی است که اکنون پرسپولیس با برانکو روند رو به رشدی را سپری می کند و پیدا کردن یک مربی مناسب برای جانشینی اش هم بسیار دشوار است.
در سالهای گذشته نه تنها در پرسپولیس بلکه در استقلال هم اتفاقات مشابه زیادی افتاده است. یکی از نمونه های مشابه با برانکو در استقلال، ماجرای جدایی مامه تیام از جمع آبی پوشان است. مدیران وقت استقلال با تعلل و همچنین به بهانه مسائل مالی، شرایط را برای ماندن این مهاجم در استقلال فراهم نکردند. اما جدایی تیام نه تنها صرفه اقتصادی برای استقلال نداشت بلکه به مراتب هزینه های سنگینی را هم به همراه داشت. اگرچه استقلال از فروش تیام چند صد هزار دلار پول گرفت اما در این مدت چندین برابر این پول را خرج کرده تا یک مهاجم در حد و اندازه های تیام پیدا کند و موفق هم نشده است. علاوه بر این حضور تیام احتمالا می توانست نقطه ضعف اصلی فصل قبل تیم شفر که در خط حمله این تیم بود را هم برطرف کند تا نه تنها استقلال فصل اخیر را بدون جام به پایان نرساند، بلکه فراتر از آن شفر هم در این تیم ماندگار شود و اخراج این مربی آلمانی هم هزینه مضاعف و سنگین به استقلال تحمیل نکند.
در داستان برانکو هم مدیران پرسپولیس و کسانی که در عمل کنترل این باشگاه را در دست دارند، فهمیده اند که اگر نجنبد و شرایط مالی لازم برای ابقای این مربی کروات را فراهم نکنند، قطعا پرسپولیسی ها در سالهای آتی حسرت جدایی این مربی را خواهند خورد و قطعا خود باشگاه پرسپولیس هم مجبور خواهد شد که برای شکل دادن به تیمی در حد و اندازه های تیم فعلی پرسپولیس هزینه های زیادی بکند. هزینه هایی که به مراتب بیشتر از حفظ برانکو خواهد بود.
همه این ها دلایلی است که پرسپولیسی ها اگر چه دیر اما به هر صورت بجنبند و همانطور که در ابتدای مطلب هم عنوان شد با صحبت هایی که مهدی محمدنبی رییس هیات مدیره پرسپولیس امروز (یک شنبه) صبح در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه سیما داشت ، تمام  تعهدات پرسپولیس در قبال برانکو تا فردا صبح پرداخت نمایند تا اگر برانکو بد عهدی نکند مشکلی برای ادامه همکاری سرمربی محبوب پرسپولیسی ها وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۰۱۱


ارسال