دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ,14 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۸
دستگیری 2 متخلف آلودگی محیط زیست در زاهدان
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان وبلوچستان از دستگیری 2 نفر متخلف آلودگی زیست محیطی در زاهدان خبر داد.
وحید پورمردان در گفتگو با عصرهامون گفت: یگان حفاظت محیط زیست اداره کل ضمن گشت و کنترل های روزانه موفق به کشف محموله لاستیک های فرسوده ای شد که برای سوزاندن جمع آوری شده بود.
 
وی تصریح کرد: افراد سودجو اقدام به انتقال لاستیک های فرسوده به حاشیه کمربندی زاهدان به منظور سوزاندن لاستیک ها کرده بودند که این عمل معمولاً جهت خارج کردن سیم های فلزی درون آنها برای فروش توسط افراد سودجو صورت می گیرد که خوشبختانه با حضور به موقع یگان حفاظت اداره کل در منطقه غافلگیر شدند.
 
پورمردان افزود: لاستیک سوزی علاوه براثرات مخرب بر محیط زیست، در کوتاه مدت اثرات حاد و در دراز مدت اثرات مزمن بر سلامتی انسان دارد که شدت این اثرات سوء وابسته به زمان قرار گرفتن در معرض آلاینده ها و غلظت آنها است که از مهمترین آنها می توان به تحریکات پوستی، چشمی و مشکلات سوء تنفسی اشاره کرد.
 
وی گفت: افراد متخلف ضمن اخذ مدارک برای تشکیل پرونده و رسیدگی به جرم به دستگاه قضایی معرفی شدند.
 
وی در پایان بیان کرد: لاستیک‌ها از مواد پلیمری تشکیل شده‌اند که به راحتی در طبیعت تجزیه نمی‌شوند و خطرات جدی برای محیط زیست و سلامت انسان‌ها به همراه دارد. در اثر سوزاندن لاستیک ها ترکیبات متعددی از آلاینده ها حاصل می شود که از مهمترین آنها می توان به اکسیدهای گوگرد SOX، اکسیدهای نیتروزن(N0X)، اکسیدهای کربن CO ، هیدروکربن های فرار (VOCS) ، دی اکسین ها، فورانها، فلزات سنگین و ... اشاره کرد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۰۲۴


ارسال