جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ ,22 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹
قایقرانی مفرح ترین ورزش آبی با اولویت بندر چابهار در کشور
 
رئیس هئیت قایقرانی سیستان و بلوچستان گفت: در هفته محیط زیست و به منظور ترویج فرهنگ حفظ و نگهداری محیط زیست و اشاعه ورزش، نشاط و سلامتی؛ همایش خانوادگی قایقرانی به عنوان مفرح ترین ورزش آبی در بندر چابهار برگزار شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران فاطمه علیداد به مناسبت هفته محیط زیست در حاشیه همایش قایقرانی افزود: به منظور ترویج فرهنگ حفظ و نگهداری محیط زیست و اشاعه ورزش، نشاط و سلامتی با بهره برداری صحیح از مواهب خداوندی، همایش خانوادگی قایقرانی برگزار شد.
 
وی تاکید کرد: این همایش با همکاری اداره ورزش و جوانان، اداره محیط زیست شهرستان چابهار و با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان و جمعی از مسئولین شهرستان چابهار با شعار “آب، مروارید صدف هستی است، آنرا آلوده نسازیم” در آبهای آزاد سواحل زیبای مکران از محل اسکله بندر شهید بهشتی تا هتل لیپار و با حضور ۲۶ ورزشکار مرد و زن برگزار شد.
 
عیلداد عنوان کرد: رشته قایقرانی چند سالی است که در استان فعالیت خود را آغاز کرده و از اوایل سال گذشته پیگیری‌ها برای فعالیت بانوان قایقران در استان شروع شد و سرانجام با وجود برخی مشکلات این مهم رقم خورد.
 
وی بیان کرد: از آذر ماه سال گذشته دوره های آموزشی قایقرانی بانوان در سواحل چابهار شروع شد و تنها پس از یک سال آموزش امسال برای نخستین‌بار تیم بانوان سیستان و بلوچستان برای شرکت در رقابت‌های کشوری به المپیاد استعدادهای برتر اعزام شد و عملکرد مناسب دختران قایقران استان توجه مسؤولان فدراسیون به استان را جلب کرد.
 
علیداد گفت: متینا ریگی دختر نوجوان قایقران چابهار در رشته اسلالوم قایق کانو برای اولین بار در تاریخ ورزش استان به اردو تیم ملی قایقرانی دعوت شده است.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۰۷۹


ارسال