سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ,4 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۷
رئیس هیئت اسکیت استان سمنان:
امسال پر مسابقه ترین سال هیئت اسکیت استان/ جمعیت اسکیت بازان در سطح استان روبه افزایش است
 
رئیس هیئت اسکیت استان سمنان با اشاره به اینکه در سال جاری بیشترین مسابقات اسکیت در سطح کشور و استان برگزار می شود، گفت: جمعیت اسکیت بازان در استان رو به افزایش است.
  به گزارش عصرهامون؛ حبیب الله آسیابی رئیس هیئت اسکیت استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت، با اشاره به اینکه تعداد اسکیت بازان در سطح استان در شروع فصل تابستان افزایش پیدا می کند، گفت: روزانه در سطح استان به طور متوسط حداقل 50 نفر جذب رشته اسکیت می شوند.
رئیس هیئت اسکیت استان با بیان اینکه 270 اسکیت باز حرفه ای در سطح استان مشغول فعالیت هستند، عنوان کرد: از این تعداد 70 نفر آقا و مابقی را بانوان تشکیل می دهند.
آسیایی با اشاره به اینکه شهرستان سمنان بیشترین اسکیت باز را به خود اختصاص داده است، افزود: بانوان بیشتر در سطح استان در رشته اسکیت فعالیت می کنند.
وی با توجه به اینکه 35 مربی اسکیت باز در کل استان به فراگیران آموزش می دهند، عنوان کرد: اسکیت بازان در 10 باشگاه ورزشی سطح استان تمرین و به رقابت می پردازند.
رئیس هیئت اسکیت استان در ادامه افزود:  نبود یک پیست اسکیت در استان مهم ترین مشکل اسکیت بازان است که با عدم وجود آن حتی نمی توان ورزشکاری را جذب کرد، و در حال حاضر اسکیت بازان به اجبار در فضاهای نامناسب مشغول تمرین هستند.
آسیایی با بیان اینکه سال جاری سنگین ترین سال ورزشی هیئت اسکیت استان از نظر برگزاری مسابقات مختلف محسوب می شود، مطرح کرد: امسال اسکیت بازان در 3 دوره مسابقات کشوری، 1 دوره مسابقات استعدادیابی کشوری و 4 دوره لیگ استانی شرکت می کنند.
وی استعدادیابی و شناسایی افرادتوانمند را هدف از اجرای مسابقات استانی دانست و گفت: همه ساله اسکیت بازان استان در این مسابقات شرکت کرده و به رقابت می پردازند که شاهد مدال آوری و درخشش آن ها بوده ایم.
رئیس هیئت اسکیت استان با بیان اینکه اسکیت به نوعی یک وسیله تردد محسوب می شود و در آلوده نشدن محیط زیست تاثیر بسزایی دارد، مطرح کرد: از شهرداری سمنان خواستار ایجاد مسیر ویژه تردد اسکیت در حاشیه خیابان ها را داریم که باید در این زمینه فرهنگ سازی صورت بگیرد.
آسیایی در ادامه افزود: عملکرد هیئت اسکیت استان در موقعیت مناسبی قرار دارد که با راه اندازی هیئت اسکیت در شهرستان ها شاهد موفقیت ها و فعالیت های بیشتری خواهیم بود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۰۹۵


ارسال