چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۰
علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان:
تحریم ها، سلاح دشمنان برای ایجاد فتنه ای جدید/ ملت ایران اسیر نقشه استکبار نمی شوند
 
جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان با اشاره به سخنان تاریخی مقام معظم رهبری در ۲۹ خرداد سال ۸۸،گفتند:سخنان حکیمانه و هوشمندانه رهبر انقلاب این فتنه را فروکش و بار دیگر دشمنان را در اجرای فتنه شوم خود ناکام گذاشت.
به گزارش عصرهامون، در حالی 10 سال از خطبه های نماز جمعه تاریخی و وحدت بخش رهبر انقلاب اسلامی در 29 خرداد 88 می گذرد که همچنان دوستداران انقلاب خط ولایت را در فتنه فراموش نکردند و فرامین رهبر انقلاب را چراغ راه هدایت خود در مقابله با توطئه دشمنان قرار داده اند.
 
مولوی ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت میرجاوه در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به سخنان تاریخی مقام معظم رهبری در ۲۹ خرداد سال ۸۸، افزود: سخنان حکیمانه و هوشمندانه رهبر انقلاب این فتنه را فروکش و بار دیگر دشمنان را در اجرای فتنه شوم خود ناکام گذاشت چرا که هدف دشمن ایجاد اختلاف، فتنه افکنی و از بین بردن آسایش و آرامش مردم بود.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب دیده بان همیشه بیدار برای کشورهای اسلامی هستند، گفت: امروز مردم دنیا سخنان ایشان را الگوی راه هدایت خود قرار داده اند؛ فرامین رهبر انقلاب فصل الخطاب است و اگر در این برهه حساس زمانی و شیطنت های استکبار جهانی، مسئولین و مردم به فرامین ایشان گوش کنند قطعا موفق خواهیم بود.
 
هدف از فتنه 88 ضربه به نظام اسلامی ایران بود
ریگیان پور هدف از فتنه 88 را ضربه به نظام اسلامی ایران عنوان کرد و ادامه داد: خوشبختانه این فتنه با ولایت مداری مردم، هوشیاری و بصیرت آنان خنثی شد در این برهه از زمان نیز که دشمن با تحمیل فشارهای اقتصادی ناجوانمردانه در پی پیشبرد اهداف خود است هم مسئولین و هم مردم باید با وحدت و همدلی این فتنه جدید را با موفقیت پشت سر بگذارند چراکه فتنه جدید دشمن بر روی معیشت و اقتصاد مردم پایه گذاری شده است.
 
جمهوری اسلامی ایران پرچم دار حقوق انسان ها است
امام جمعه اهل سنت میرجاوه با بیان اینکه تبلیغات دروغین دشمن بر علیه ایران اسلامی رو به افزایش است، گفت: اگر مسئولان در راستای اقتصاد مقاومتی پای کار باشند تحریم ها را به راحتی دور می زنیم چرا که کشور سرشار از منابع و معادن خدادادی است و با روحیه انقلابی و جهادی می توانیم همه را پشت سر بگذاریم نمونه آن وقوع سیلاب های اخیر بود که مردم، سپاه و سایر مسئولان پای کار آمدند.

وی با بیان اینکه دوستداران انقلاب فرامین مقام معظم رهبری را در فتنه فراموش نخواهند کرد، افزود: جمهوری اسلامی ایران پرچم دار حقوق انسان ها است نمونه آن دفاع از مردم فلسطین، لبنان،عراق، افغانستان و .. می باشد؛ دشمنان بدانند که ملت ما با همدلی و یکپارچگی به راحتی ادعای دروغین آنهایی که ادعای حقوق بشر دارند را خنثی می کند.
 
نقش حکیمانه و هوشمندانه رهبر انقلاب در خنثی سازی فتنه ها
مولوی عبدالخالق حسین زهی، امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان در گفت و گو با خبرنگار شستون با اشاره به اینکه آسیب فتنه متوجه همه می شود، بیان کرد: فتنه ای که سال قبل در ایران اسلامی طراحی، برنامه ریزی و اجرا شد، بابت این بود که میان ملت تفرقه ایجاد کنند.

وی افزود: ملت هوشیار ایران اسلامی نسبت به آن فتنه، و فتنه های دیگری که در راه است، بیداری داشته و به نظام و مملکت وفادار بمانند چرا که دشمن قصد دارد آسایش و آرامش مردم را از طریق فتنه از بین ببرد.

امام جمعه اهل سنت شهرستان مهرستان ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در خنثی سازی فتنه هایی که در گذشته اتفاق افتاده بسیار هوشمندانه و حکیمانه مانند یک دیده بان همیشه بیدار عمل کرده اند و کلید واژه هایی مناسبی برای آگاهی به مردم داده اند.

مولوی حسین زهی با توجه به اینکه امید است مردم و مسئولین پند های حکیمانه رهبر معظم انقلاب را در خنثی سازی فتنه ها سر لوحه کار خود قرار دهند، خاطر نشان کرد: تحریم خود یک فتنه هست، همانطور که فتنه های داخلی با آشوب، اغتشاش و آسیب به اموال عمومی در خارج انجام شده، تحریم نیز در خارج اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه هدف از تحریم اقتصادی در ممالک اسلامی ایجاد تفرقه است، تصریح کرد: هر چه منسجم تر شویم تحریم ها اثری نخواهد داشت، اما هر چه به سمت فتنه روی بیاریم فشار تحریم ها به ملت بیشتر می شود چرا که فتنه خود عاملی برای تحریم است.

هدف فتنه گران در سال ۸۸ ضربه به نظام اسلامی بود
مولوی بلال مقدسیان، امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ، با اشاره به سخنان تاریخی مقام معظم رهبری در ۲۹ خرداد سال ۸۸، بیان کرد: ایشان در خطبه های نماز جمعه این هفته به سران فتنه و افرادی که به خیابان ها آمده بودند، گفتند که آتش بیار معرکه دشمن نباشند.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان گفت: فتنه ۸۸ توسط دشمنان انقلاب اسلامی در خارج از کشور طرح ریزی و هدف آنها ضربه زدن به نظام اسلامی ما بوده است.

وی عنوان کرد: دشمنان با این اغتشاشات که فتنه گران در خیابان های کشورمان انجام دادند، کشور را به عقب بردند به طوری که بعد از این تحریم هایی را علیه ما انجام دادند.

مولوی مقدسیان افزود:دشمنان نظام اسلامی در چهل سال گذشته درصدد این بوده اند که به نظام اسلامی ضربه بزنند ولی با حضور مردم نقشه هایشان با شکست همراه بوده است.

وی تصریح کرد: قطعا دشمنان بیکار نخواهند بود و سعی خواهند کرد که با دسیسه و نیرنگ، همانطور که رهبر انقلاب هم فرموده اند فتنه دیگری را در سال ۹۸ برنامه ریزی و اجرا کنند.

مولوی مقدسیان گفت: قطعا مشخصه که محور فتنه سال ۹۸ معیشت و اقتصاد مردم است، و این هوشیاری مسئولان و مردم را می طلبد که از این فتنه جلوگیری کنند.

امام جمعه اهل سنت اسفند شهرستان دلگان خاطرنشان کرد: مردم کشورمان قطعا نقشه ها و نیرنگ های دشمنان نظام اسلامی را با هوشیاری خود یک بار دیگر با شکست مواجه خواهند کرد.

مقاومت و بیداری عاملی برای رسوایی فتنه های آمریکا در همه حوزه ها
مولوی عبدالواحد بزرگزاده در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران افزود: دشمن در حال زمینه سازی توطئه فتنه ۹۸ با استفاده مجدد از خواص است که باید مردم با بصیرت در عرصه نظام ایستادگی کنند و انقلاب ۴۰ ساله خود را ادامه دهند و در این مسیر جریان هایی تحت عناوین مختلف نباید باعث شود مردم از حمایت نظام منصرف شوند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در این خصوص تاکید کرد: مجرای فتنه در جریان های جامعه است و ممکن است در حوزه های فرهنگی و اقتصادی باشد و مبدا آن نیز دشمنان هستند که می خواهند از این مسیر به اهداف خود برسند.

امام جمعه موقت اهل سنت چابهار ادامه داد: شکست های استکبار جهانی در دفاع از فتنه ها، جنگ تحمیلی، عراق و افغانستان، طرح کنار گذاری بشار اسد، ائتلاف علیه داعش، ابعاد نظامی پرونده هسته ای ایران، خاورمیانه امریکایی و رسوایی در جریان تسخیر لانه جاسوسی بخشی از شکست های استکبار و هم پیمانان وی در پایه ریزی فتنه ها است.

وی با بیان اینکه کشور دچار بحران اقتصادی است و آمریکا با همه قدرت و سرمایه‌گذاری فراوان قصد دارد ما را از پای در آورد تشریح کرد: بدون شک فشارها و توطئه‌های خارجی و تحریم ها توسط دولت آمریکا ادامه خواهد داشت و در این رابطه مردم ما نیازمند هوشیاری کامل می باشند.

وی عنوان کرد: دشمنان در حال برنامه‌ریزی فتنه‌گری در کشور مان می باشند و خواب فتنه‌ای دیگر را در سال های در پیش رو می بینند ولی با بیداری اسلامی شکست دیگری به کارنامه آنها افزوده خواهد شد.

مولوی بزرگزاده با بیان اینکه امروز مسؤولین باید به هشدار رهبری پیرامون فتنه های مختلف دقت و توجه داشته باشند خاطرنشان کرد: آمریکا و جامعه جهانی ایران را به فعالیت های حمایتی از ترویست ها متهم می کند سال گذشته از ایران خواسته شده بود که به کارگروه اقدامات ویژه مالی بپیوندد این گروه ویژه برای مبارزه با پول شویی فعال است و جمهوری اسلامی تا مدتها به همراه کره شمالی در لیست سیاه آن قرار داشته است.

وی اذعان کرد: در سال های در حال گذر «دشمن» ایران را در «تنگنا» قرار داده و از طریق «مشکلات اقتصادی و استیصال قشر آسیب پذیر» قصد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی را دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۰۹۹


ارسال