دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ,21 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴
تشکیل کارگروه ویژه در مجلس درباره قیمت کالاهای اساسی
 
عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس با بیان اینکه با بیان اینکه شکایاتی از سوی مردم به دفاتر نمایندگان مبنی بر گرانی کالاهای اساسی ارسال می‌شود، گفت: به همین منظور کارگروه ویژ‌ه‌‌ای برای بررسی موضوع در کمیسیون بودجه تشکیل شده است.
به گزارش عصرهامون و به نقل از تسنیم، حسن سلیمانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت قیمت کالاهای اساسی در بازار، گفت: قیمت کالاهای اساسی به شکل افسارگسیخته‌ای در حال افزایش است که باید جلوی این روند گرفته شود.
وی با بیان اینکه روزانه شکایات و گلایه‌هایی از سوی مردم به دفاتر نمایندگان مجلس در حوزه‌‌های انتخابیه‌شان مبنی بر گرانی کالاهای اساسی ارسال می‌شود، اظهار داشت: افزایش بی‌مهابا و افسارگسیخته قیمت کالاهای اساسی به حدی است که حتی زندگی اقشار متوسط را نیز با مشکل مواجه کرده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد:  افزایش بی رویه قیمت کالاهای اساسی موجب شده تا سطح فاصله طبقاتی بیشتر از گذشته شده و تقریبا قشر متوسط از بین رفته است، زیرا افراد یا دارای تمکن مالی بالا و یا دارای تمکن مالی خیلی ضعیف هستند که این مسئله اصلا زیبنده کشور نیست.
سلیمانی ادامه داد: معتقدم افزایش قیمت ارز ارتباط زیادی به قیمت کالاهای اساسی ندارد، زیرا مواد اولیه کالاهای اساسی نظیر شیر و لبنیات در داخل کشور تولید می‌شود، بنابراین این طور نتیجه می‌گیریم که واسطه‌‌ها نقش عمده در بازار کالاهای اساسی دارند.
وی یکی از اقدامات مجلس برای مقابله با تورم موجود در کالاهای اساسی را، تشکیل کارگروهی ویژه در کمیسیون بودجه پارلمان عنوان کرد و گفت: طبق تصمیم کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، کارگروه ویژه 4 نفره‌ای برای پیگیری علل و نیز برخورد با عوامل این مسئله ایجاد شده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: قرار است کارگروه ویژه مجلس، گزارشی از نتایج بررسی‌های خود را تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان کرده و پس از آن در صحن پارلمان قرائت شود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۱۰۹


ارسال