دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ,21 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۹
حجت‌الاسلام محمدحسنی: سربازان وظیفه از ارکان اقتدار ارتش هستند
 
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با اشاره به اهمیت نقش سربازی در ارتقای توان رزم نیروهای مسلح، گفت: از مهمترین مولفه‌های قدرت و اقتدار ارتش ایران اسلامی، سربازان وظیفه‌ هستند.
به گزارش عصرهامون و به نقل از فارس، حجت الاسلام عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش صبح امروز در مراسم دومین گردهمایی فرماندهان یگان‌های سربازی ستاد آجا طی سخنانی  اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری که درباره آن سخنان دقیقی فرمودند و سفارشات زیادی به ما داشتند، توجه ویژه نسبت به موضوع سربازی است.
 وی افزود: با توجه به عنایت حضرت آقا به این موضوع، همه موظفیم کاری کنیم تا دغدغه ایشان برطرف شود.خوشبختانه امروز در تمام نیروها توجه به مسئله سربازی وجود دارد، اما در ستاد آجا کارهای زیربنایی‌تری انجام می‌شود.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش  با اشاره به اهمیت نقش سربازی در ارتقای توان رزم نیروهای مسلح، گفت: از مهمترین مولفه‌های قدرت و اقتدار ارتش ایران اسلامی، سربازان وظیفه‌اند که امروز در واقع یکی از ارکان اقتدار ارتش هستند.
وی تصریح کرد: در قانون اساسی سه وظیفه حفظ تمامیت ارضی، پاسداری از استقلال و حفظ نظام بر عهده ارتش است. ارتش مقتدر ارتشی است که بتواند تکیه گاه ملت باشد و وظایف خود را در قبال ملت به نحو احسن انجام دهد و امروز بخش مهمی از این وظایف به واسطه سربازان انجام می شود.
رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ادامه داد: اگر سربازان وظیفه نباشند 3 ماموریت اصلی ارتش یا زمین می ماند یا به طور کامل انجام نمی شود، لذا بار سنگین اجرایی بر دوش سربازان و بار سنگین ستادی بر روی دوش فرماندهان است.
وی با بیان اینکه سربازان در خط مقدم مقابله با تهدیدات قرار دارند و جان خود را قبل از فرماندهان در راه کشور و پاسداری از نظام و استقلال از دست می دهد.
حجت الاسلام محمد حسنی عنوان کرد: نیروهای وظیفه بهترین رسانه برای ارتش هستند، شما اگر بخواهید از طریق هر رسانه ای موضوعی را منتشر کنید، شاید یک صدم حقیقت را هم نتوانید به اطلاع مردم برسانید، اما امروز ارتش از یک رسانه جمعی فوق العاده به نام سرباز برخوردار است که می توانند خدمات و ایثارگری های شما را به طور مستقیم به جامعه انتقال دهند.
وی‌درپایان گفت: سربازان امانت ملت ایران در دست ما هستند، لذا ما باید به هر نیرو وظیفه به عنوان امانتی الهی نگاه کنیم و حق این عزیزان را در هدایت صحیح و کمک و حمایت فکری و اعتقادی ادا کنیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۱۱۱


ارسال