دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ,21 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از برطرف شدن مشکل تخصیص قیر رایگان به برخی دستگاه‌ها و ارگان‌ها خبر داد.
به گزارش عصرهامون و به نقل از تسنیم، سکینه الماسی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتقادات نمایندگان درباره عدم تخصیص قیر رایگان از سوی وزارت نفت به برخی دستگاه‌ها، گفت: طبق مصوبه مجلس در بودجه سال 97 وزارت نفت باید به برخی دستگاه‌ها قیر رایگان تخصیص می‌داد که بخشی از این قیر به دلیل برخی مشکلات اختصاص داده نشده بود.
وی با بیان اینکه در چند روز گذشته درباره این موضوع جلساتی را با حضور مسئولان دیوان محاسبات، دادستانی کل کشور، برخی اعضای کمیسیون برنامه و بودجه، انرژی، عمران و همچنین وزرای نفت و راه و شهرسازی داشتیم، ادامه داد: در این جلسه درباره تعیین تکلیف مبلغ 2 هزار میلیارد تومان باقی مانده تخصیص قیر رایگان  به دستگاه‌های مختلف در سال 97 بحث و تبادل نظر شد.
نماینده مردم عسلویه در مجلس با بیان اینکه وزارت نفت حواله‌های در این زمینه صادر کرده است، عنوان کرد: 5 وزارتخانه و ارگانی که این قیر رایگان به آنها تخصیص داده شده بود(وزارت راه و شهرسازی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان شهرداری‌ها و بنیاد مسکن) برخی کمتر و برخی بیشتر این قیر را دریافت کرده بودند اما متاسفانه به دلیل اینکه فکر می‌کردند قیر ماهیت عمرانی دارد و بودجه پروژه‌های عمرانی کشور تا پایان سال مالی یعنی تا تیر ماه اعتبار دارد، اختلافی در نحوه تخصیص پیش آمده بود که مجلس در چند روز گذشته پیگیر این موضوع بود.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اضافه کرد: پس از پیگیری‌های مجلس این مشکل که همان اختصاص 2 هزار میلیارد تومان قیر رایگان به برخی وزاتخانه‌ها و ارگان‌ها بود برطرف شد و قرار شد وزارت نفت این مبلغ قیر رایگان را تا پایان تیر ماه به این دستگاه‌ها تخصیص دهد.
الماسی تصریح کرد: با اختصاص این مبلغ قیر رایگان به دستگاه‌ها برخی از پروژه‌های عمرانی که نیمه‌کاره بودند به پایان می‌رسند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۱۱۲


ارسال