سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ ,28 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۲
تولید برق در سرزمین بادها/تضمین خرید با کیلوبایتی هزار تومان
 
وزش طوفان های 120 روزه در سیستان، شمال استان را به ایده آل ترین منطقه جهت سرمایه گذاری تبدیل کرده است.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از پایگاه خبری اوشیدا ؛ سیستان به عنوان سرزمین بادها و همچنین گرمای بیش از اندازه در فصل تابستان یکی از مناطق مهم در تولید انرژی های تجدید پذیر محسوب می شود.
این منطقه همچنین در گذشته نیز از انرژی باد به صورت بهینه بهره می گرفته است و آس بادی های به جا مانده از دل تاریخ گواهی بر این ادعا است.
سیستان را می توان یکی از مناطق نادر در جهان نامید که بیش از ۱۲۰ روز به صورت مداوم در آن طوفان و باد جریان دارد و این مسئله باعث شده است تا ظرفیت های مهم منطقه بیشتر از قبل مورد توجه قرار گیرد.
یکی از راه های کسب درآمد در سیستان تولید برق به وسیله انرژی های تجدید پذیر است که امروزه با توجه به فناوری به وجود آمده تولید برق از طریق باد و آفتاب صورت می پذیرد.
امید رضا مشهدی رئیس اداره امور برق شهرستان زابل در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: منطقه سیستان با توجه به ظرفیت های موجودی که دارد توانایی احداث نیروگاه های برق خورشیدی و بادی درآن وجود دارد.
وی افزود: سرمایه گذار می تواند با احداث یک نیروگاه برق با انرژی تجدیدپذیر قراردادی ۲۰ ساله با اداره برق به امضا برساند که فروش برق در این قرارداد تضمینی است.
مشهدی بیان کرد: برق به صورت کیلوبایتی هزار تومان از سرمایه گزار خریداری می شود در صورتی که فروش هر کیلوبایت به صورت دولتی به مردم تنها ۱۶ تومان است.
رئیس اداره امور برق شهرستان زابل خرید برق با قیمت بالا را یکی از دلایل تشویق سرمایه گذاران دانست و افزود: یک نیروگاه مولد مقیاس کوچک در خود اداره برق احداث گردیده است که این کار جهت تشویق عموم و همچنین فرهنگ سازی استفاده از انرژی های نو می باشد.

انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۱۲۷


ارسال