چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ,13 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
به گفته برخی از زوج های جوان برخی از افراد سود جو با پرداخت مبلغی کم وام ازدواج زوجین را خریداری می کنند.
به گزارش عصرهامون به نقل از  پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مشکلات زوج های جوان برای دریافت وام ازدواج به خصوص در استان سیستان و بلوچستان نبود ضامن معتبر است.
از آنجایی که این نوع وام ها نیاز به دو یا یک ضامن کارمند دولت می طلبد برخی از زوج های جوان که قادر به پیدا کردن چنین فردی نیستند از خیر دریافت وام ازدواج می گذرند.
بسیاری از این زوج ها همچنین به دلیل نداشتن شناسنامه از یکی از دو طرف قادر به دریافت وام ازدواج نیستند و حتی ازدواج آنها به صورت سنتی و بدون ثبت عقد در شناسنامه انجام می شود.
با این حال مبلغ ۶۰ میلیون تومانی وام ازدواج می تواند بخشی از نیاز های یک زوج جوان را در ابتدای زندگی زناشویی تامین کند اما در این بین افرادی نیز وجود دارند که با خرید وام ازدواج با مبالغ اندکی در صدد به جیب زدن پول بیشتر از زوجین هستند.
در این خصوص علی احمدی کارشناس مسائل اجتماعی گفت: برخی از افراد با توجه به اینکه دو ضامن معتبر در دسترس دارند وام های ازدواج افراد تازه ازدواج کرده را خریداری می کنند.
وی افزود: این درحالی است که این افراد تنها در صدد تفکر به جیب زدن پول بیشتر هستند در صورتی که زوج های جوان می توانند بخش بخصوصی از نیاز های اولیه زندگی را با این مبلغ بر طرف کنند.
احمدی همچنین تصریح کرد: دولت باید بکوشد با پیگیری های گسترده باید بکوشد تا از دریافت وام های ازدواجی که ضامن آنها بیش از چندین بار ضمانت را بر عهده گرفته است جلوگیری کند چرا که این موضوع به گونه ای کلاه برداری از دولت است.
وی بیان داشت: همچنین مبالغ وام ازدواج با توجه به شرایط گرانی امروز جامعه باید افزایش پیدا کند چرا که نسبت به سال های قبل حتی نمی تواند موتور اول زندگی را روشن کند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۱۲۸


ارسال