سرعت وزش باد در زابل به 72 کیلومتر بر ساعت رسید/ احتمال وقوع بارش خفیف و پراکنده در برخی نقاط ساحلی استان

30 خرداد 1398 ساعت 9:03

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته بیشینه سرعت وزش باد در زابل به 20 متر بر ثانیه معادل 72 کیلومتر بر ساعت رسید.


محمود دیانتی در گفت وگو با عصرهامون، اظهار داشت: در حال حاضر میانگین 10 دقیقه ای سرعت وزش باد در زابل 36 کیلومتر بر ساعت است اما در 24 ساعت اخیر بیشینه سرعت وزش باد به 72 کیلومتر بر ساعت رسیده است.

وی با بیان اینکه وزش این باد شدید تغییر قابل توجهی در کیفیت هوای این شهر نداشته است، افزود: شرایط دید افقی در این شهر نیز با وجود وزش باد شدید در حالت عادی است.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی وزش بادهای 120 روزه همچنان در شمال استان ادامه دارد و انتظار می رود از اوایل هفته آینده بر سرعت وزش این بادها افزوده شود.

دیانتی اضافه کرد: افزایش سرعت وزش باد در برخی مناطق منجر به خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا می شود. در این مدت در زاهدان و برخی نواحی مرکزی و جنوبی وزش باد با شدت کمتر و همچنین پدیده غبار محلی انتظار می رود.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در رابطه با شرایط دمایی حاکم بر استان نیز گفت: انتظار می رود گرمای هوا همچنان در سطح استان تداوم داشته باشد.

وی همچنین در خصوص آخرین پیش بینی های صورت گرفته از سواحل استان تصریح کرد: امروز در سواحل وزش باد نسبتا شدید و در پاره ای نقاط گردوخاک رخ خواهد داد. دریای عمان مواج خواهد بود و در سواحل شرقی استان ارتفاع موج بین 1/5 تا 2 و گاهی 2/5 متر پیش بینی می شود. علاوه بر این طی دو روز آینده احتمال وقوع بارش خفیف و پراکنده در برخی نقاط ساحلی و روی دریا نیز وجود دارد.

به گفته این کارشناس هواشناسی، در 24 ساعت گذشته کمینه دمای ثبت شده در سراوان 23 و برای ایرانشهر 33 درجه سانتی گراد بوده است.

انتهای پیام/


کد مطلب: 113130

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/113130/سرعت-وزش-باد-زابل-72-کیلومتر-ساعت-رسید-احتمال-وقوع-بارش-خفیف-پراکنده-برخی-نقاط-ساحلی-استان

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/