يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ,17 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان:
هدف از ایجاد بازارچه های محله ای ساماندهی و کنترل سدمعبر است
 
معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان رونق بازارچه های محلی در این شهر را نیازمند گذشت زمان دانست و گفت: هدف اصلی از ایجاد این اماکن، ساماندهی و کنترل پدیده سدمعبر است.
محمدامیر براهویی در گفت وگو با عصرهامون، گفت: شهرداری زاهدان با هدف ساماندهی وانت بارهای مستقر در محدوده خیابان بهداشت اقدام به راه اندازی بازارچه محله ای میوه و تره بار در تقاطع خیابان توحید و فلسطین کرد تا علاوه بر رفع معضل سد معبر، اشتغال افراد نیز لطمه نخورد و زمینه برای فعالیت پایدارتر فروشندگان نیز فراهم شود.

وی افزود: این بازارچه با 60 غرفه چندی پیش فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر نیز تعدادی از غرفه های آن فعال است.

براهویی در پاسخ سوال خبرنگار ما مبنی بر علت استقبال ضعیف شهروندان از این بازارچه، رونق آن را مستلزم به گذشت زمان بیشتری دانست و تصریح کرد: جاینمایی این بازارچه مطابق نظرات کارشناسی و نیاز مردم صورت گرفته و مطمئنا در آینده جایگاه خود را پیدا می کند؛ در همین راستا تلاش کردیم تا با راه اندازی یکی از طرح های فروش یارانه ای گوشت در کنار این بازارچه زمینه را برای معرفی و رونق آن فراهم کنیم.

وی ادامه داد: با این حال شهرداری تصمیم گرفته تا زمان رونق بازارچه هزینه ای از غرفه داران بابت اجاره بها دریافت نکند.
علاوه بر این، در حال حاضر 3 بازارچه عریضه نویسان در بلوار بهداشت، بازارچه ساماندهی دکه داران بلوار طباطبایی و بازارچه بلوار انقلاب با پیشرفت فیزیکی 50 درصد نیز در دست احداث است.

معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان اولویت این نهاد در مواجه با پدیده سدمعبر را کنترل و ساماندهی عنوان کرد و گفت: مسلما برخورد چکشی در این خصوص کارساز نیست. اقدام صرفا حذف این افراد سبب افزایش بیکاری می شود که تبعات بدی را برای جامعه در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۱۶۴


ارسال