چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ,13 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۵
سیستان میزبان مهمان ناخوانده/سرعت باد به 72 کیلومتر بر ساعت رسید
 
در 24 ساعت اخیر سرعت طوفان در زابل به 72 کیلومتر بر ساعت رسید است.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ با وزش طوفان های ۱۲۰ روزه در شمال استان سیستان و بلوچستان بسیاری از معضلات به وجود آمده ناشی از این طوفان ها مجدداً پس از اتمام زمستان به منطقه بازگشته است.
عمده مشکلات مردم سیستان در مواقع طوفانی را می توان به دید کم رانندگان در هنگام رانندگی، آسیب های چشمی و همچنین تنگی نفس عنوان کرد که سالانه خیل عظیمی از این افراد در نهایت به بیماری سل مبتلا می شوند.
گرچه با آبگیری بخش هایی از تالاب هامون میزان ریزگرد های معلق در هوا به مراتب کاهش داشته است اما معضلات طوفان های ۱۲۰ روزه تنها با آبگیری کل تالاب هامون و همچنین احیای جنگل های از بین رفته سیستان قابل رفع است.
به گفته دکتر خسروی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل میزان میزان مراجعه کنندگان به مراکز درمانی در هنگام طوفان نسبت یه سال قبل کاهش داشته است.
وی با بیان این مطلب که در نخستین روز از هفته طوفانی گذشته تنها ۱۲ نفر به مراکز درمانی شهرستان هیرمند مراجعه کرده بودند گفت: در پایان طوفان های ۴ روزه در شمال استان سیستان و بلوچستان در هفته گذشته تنها ۸۰ نفر به مراکز درمانی کل سیستان مراجعه کرده اند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل همچنین خاطرنشان کرد: در سال گذشته در یک روز طوفانی بیش از ۱۰۰ نفر به مراکز درمانی مراجعه می کرده اند که این آمار گاهاً به بیش از ۳۰۰ تا ۵۰۰ نفر نیز افزایش می یافت.
محمود دیانتی، رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۲۰ متر بر ثانیه معادل ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید.
وی افزود: در حال حاضر میانگین ۱۰ دقیقه ای سرعت وزش باد در زابل ۳۶ کیلومتر بر ساعت است اما در ۲۴ ساعت اخیر بیشینه سرعت وزش باد به ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسیده است. 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۱۹۴


ارسال