شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ,19 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۵
هجوم میلیونی هرز ماهی ها به سد سیستان
 
مدیر شیلات منطقه سیستان از هجوم میلیون ها ماهی کوچک به پشت سد سیستان خبر داد.
به گزارش عصرهامون به نقل از اوشیدا؛ با ورود آب به منطقه سیستان و ورود ماهی ها و همچنین کوچ پرندگان، حیات به تالاب هامون بازگشته است به گونه ای که باعث درآمد زایی بومیان منطقه از طریق صید ماهی شده است.

با این حال اعماق آب ها همواره سرشار از شگفتی های خاص می باشد که از پیدایش گونه ای نادر در تالاب هامون که به فسیل زنده مشهور شد گرفته تا انواع ماهی های گوناگون باعث شده است تا تنوع گونه های جانوری در این منطقه بالا برود.

اما در روزهای گذشته ماهی های بسیار کوچک و ریزی در پشت سد سیستان جمع شده بودند که باعث تعجب برخی از شهروندان نیز شد.میلیون ها ماهی که در ظاهر به بچه ماهی شباهت دارند اما این گونه از ماهی ها در واقعیت بیش از این رشد نمی کند .

مدیر شیلات منطقه سیستان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: بیش از ۹۵ درصد این ماهیان از نوع آمورچه یا به اصطلاح هرز هستند که بیش از ده سانتیمتر رشد نمي کنند.

محبعلی سیستانی افزود: این نوع ماهی ها معمولا پس از پایین آوردن تخته های سد سیستان در پشت سد تجمع می کنند که برای اولین بار نیز نیست.
سیستانی خاطرنشان کرد: از استفاده آنها برای استخرهای پرورش ماهی به دلیل مسائل بهداشتی، رقابت غذایی و اکسيژني بایستی به جد پرهیز شود.

مدیر شیلات منطقه سیستان بیان کرد: ضمنا تنها مصرف این نوع ماهیان به منظور استفاده برای خوراک طیور است که هماهنگی لازم با صیادان به منظور جمع آوری این نوع ماهیان برای تغذیه خوراک طیور انجام شده است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۲۲۲


ارسال