يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تفاهم نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان و مرکز خدمات حوزه های علمیه استان به امضا رسید.
خداداد اولیایی در گفتگو با عصرهامون، از انعقاد تفاهمنامه همکاری با حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم انصاری مدیر کل مرکز خدمات حوزه های علمیه استان در راستای گسترش همکاریهای آموزشی و استفاده از ظرفیت های طرفین خبر داد.

وی افزود: طلاب و روحانیون در جامعه تاثیرگذارهستند و استفاده از تاثیر و نفوذ آنها در توسعه فرهنگ کار تغییر نگرش به مهارت و کار را در پی خواهد داشت چرا که روحانیت به عنوان  یکی از اقشار مهم و صاحب نفوذ در جامعه می تواند در نهادینه کردن فرهنگ کار در جامعه به عنوان تریبون عمل کند.
وی اظهار داشت : ارائه آموزش های مهارتی متناسب با نیازهای بازار کار بستر سازاشتغال مولد و پایدار است ودر حل مشکلات معیشتی خانواده های طلاب نقش مهم و بسزایی دارد.

اولیایی تصریح کرد : طلاب حوزه علمیه می توانند بهترین تبلیغ برای ترویج و اشاعه آموزش های فنی و حرفه ای در جهت راه اندازی مشاغل خانگی و درآمد زا باشند و تحقق این امر در راستای اجرایی شدن هرچه بهتر منویات مقام معظم رهبری در خصوص تولید کالای ایرانی است.

وی اذعان داشت: احیاء فرهنگ کار و تلاش می تواند زمینه ساز رونق اشتغال و در نتیجه استقلال و خودکفایی را به دنبال داشته باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه از تاریخ انعقاد به مدت 2سال دارای اعتبار بوده و در صورت توافق دو طرف قابل ویرایش، بازنگری و تمدید خواهد بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۲۲۶


ارسال