شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۱
امپراطوری باد در جنوب شرق؛
سرعت توفان در سیستان به 95 کیلومتر بر ساعت می رسد/ احتمال اختلال تردد در جاده های مناطق شمال و غرب استان
 
معاون‌ توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از یکشنبه تا پنج شنبه سرعت وزش بادهای 120روزه در شمال استان افزایش می یابد به طوری که پیش بینی می شود سرعت آن به بیش از 95 کیلومتر بر ساعت برسد.
دوست محمد کلیم‌در گفت وگو با عصرهامون، اظهار داشت: از اواخر وقت یکشنبه تا چهارشنبه وزش باد شدیدتر است به طوری که در این مدت سرعت وزش باد 70 تا 95 گاهی به بیش از 95 کیلومتر برساعت نیز خواهد رسید.

وی افزود: وزش این باد موجب خیزش گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا می شود و احتمال اختلال تردد در جاده های مناطق شمال و غرب استان به ویژه زاهدان-زابل، زاهدان، بم و ایرانشهر-بم وجود دارد.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: طی این مدت در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی و جنوبی علاوه بر افزایش غبار، وزش بادوگردوخاک با شدت کمتر نسبت به شمال استان انتظار می رود.

وی اذعان داشت: روز گذشته دمای هوای شهرستان دلگان در گرم ترین ساعات خود به 47 درجه سانتی گراد رسید. همچنین زاهدان نیز با ثبت 23 درجه سانتی گراد در بامداد امروز، خنک ترین شهر استان بوده است.

کلیم در خصوص آخرین پیش بینی ها در خصوص وضعیت آب و هوایی سواحل استان گفت: امروز در سواحل وزش باد در پاره ای نقاط گردوخاک رخ خواهد داد و دریای عمان مواج خواهد بود. در سواحل شرقی استان نیز ارتفاع موج بین 1/5 تا 2 و گاهی بیشتر از 2/5 متر نیز خواهد رسید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در 24 ساعت آینده، احتمال بارش خفیف و پراکنده در برخی نقاط ساحلی و روی دریا وجود دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۲۳۳


ارسال