چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ,13 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴
این عمل باعث طولانی تر شدن عمرتان می شود
 
حفظ تناسب اندام صرفا به معنای انجام دادن فعالیت های زجر آور نیست بلکه می توان با تحرک بیشتر در زندگی عادی، به طول عمر بیشتر و تناسب اندام بهتر دست یافت.
به گزارش عصر هامون به نقل از  بهداشت نیوز: محققان علوم پزشکی در سوئد اعلام کردند حفظ تناسب اندام صرفا به معنای انجام دادن فعالیت های زجر آور نیست بلکه می توان با تحرک بیشتر در زندگی عادی، به طول عمر بیشتر و تناسب اندام بهتر دست یافت.
دکتر الین اکبلوک باک و همکارانش در موسسه علوم سلامت و ورزشی استکهلم در سوئد در مطالعه ای که نتایج آن را در نشست انجمن قلب و عروق اروپا در لیسبون پرتغال ارائه شد، اعلام کردند: با فعالیت هایی همچون بالا رفتن از پله ها به جای آسانسور، خروج از ایستگاه ماقبل مقصد در مترو و پیاده روی مابقی مسیر و دوچرخه سواری تا محل کار می توان به فعالیت کافی برای حفظ سلامت و طول عمر دست یافت.
محققان سوئدی با مطالعه بر روی 316 هزار و 137 فرد بزرگسال که بین 18 تا 74 سال سن داشتند آنها را بین سال های 1995 تا 2015 به مدت بیست سال تحت مطالعه قرار دادند.
دانشمندان دریافتند با انجام دادن فعالیت های یاد شده که به نظر کاملا عادی و ساده می آیند می توان میزان حجم حداکثری اکسیژن تنفسی VO2 max را افزایش داد و به تناسب اندام رسید.
 
محققان بر این باورند که می توان با ترغیب مردم به انجام کارهای سبک و عادی، از میزان کم تحرکی آنها کاست و به تحرک وادارشان کرد.

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۲۴۹


ارسال