سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ,21 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان از برگزاری ویژه برنامه های مختلف در دهه کرامت امسال خبر داد.
به گزارش عصرهامون؛ حسین مسگرانی در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد گفت: امسال نیز همچون سال های گذشته ویژه برنامه های شاد و متنوع زیادی به منظور برگزاری باشکوه جشن های دهه کرامت در استان برنامه ریزی شده است.
 
وی افزود: دستگاه های متولی دیگر نیز در راستای دستورالعمل های خود برنامه های زیادی را تدارک دیده اند که ارشاد اسلامی نیز در این میان وظیفه حمایتی داشته و سعی می کنیم تا با بستر سازی های مناسب زمینه ورود و فعالیت بیش از پیش شهروندان و مردمی شدن این جشن ها را فراهم کنیم.
 
وی به ایده خلاقانه نذر شادی نیز اشاره کرد و افزود: در این ایام قرار است توسط دبیرخانه کانون‌های فرهنگی مساجد استان این طرح اجرایی شود که در قالب آن رانندگان تاکسی، پزشکان، کارمندان، هنرمندان و هر طیف و گروه مردمی در راستای نوع فعالیت و توانایی شان خدمات رایگان را به هم نوعان خود ارائه می کنند.
 
مسگرانی تصریح کرد: جشنواره های شعر رضوی نیز در 3 نقطه استان پیش بینی شده که طبق برنامه ریزی ها شمال استان به میزبانی شهرستان نیمروز، جنوب در شهرستان دلگان و اختتامیه نیز در زاهدان انجام می شود که شعرای هر منطقه در این جشنواره ها شرکت کرده و اقدام به شعرخوانی در ذکر فضایل علی ابن موسی الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) می کنند.
 
به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان؛ اجرای گروه های موسیقی محلی، مسابقات شاد و مهیج، نمایش های خیابانی و برگزاری کارگاه های آموزشی از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این ایام می باشد که قرار است طی 5 روز جشن های این دهه در مجتمع فرهنگی ارشاد دایر شود.
 
مسگرانی از طرح تولید آلبوم رضوی که برگرفته از نواهای موسیقی بومی و محلی استان پیرامون این دهه می باشد نیز خبر داد و گفت: در نظر داریم تا ضمن جمع آوری آثار موسیقی فاخر استان با گویش های بومی سیستان وبلوچستان، یک آلبوم مجزا با محوریت دهه کرامت تهیه و تولید کنیم.
 
وی به برگزاری جشنواره مد و لباس در این ایام نیز اشاره کرد و ادامه داد: به منظور حمایت از هنرمندان بومی استان و ساماندهی کردن وضعیت موجود، مجوز فعالیت هزار کارگاه و دفتر طراحی برای استان اخذ شده که به زودی مراحل اجرایی آن نیز آغاز می شود.
 
انتهای پیام/
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۲۶۱


ارسال