دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ,30 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۸
سواحل مکران، ظرفیتی مناسب برای توسعه ورزش های آبی ساحلی
 
سواحل مکران به لطف برخورداری از امواج خروشان دریا و سواحل بکر و زیبا، ظرفیتی مناسب برای توسعه ورزش های آبی ساحلی در کشور است.
به گزارش عصرهامون، سواحل مکران به لطف برخورداری از سواحل زیبا و امواج خروشان یکی از بهترین نقاط کشور برای سرمایه گذاری و پرورش استعدادها در رشته های آبی ساحلی به ویژه موج سواری ست. همچنین، این موهبت بزرگ می تواند ظرفیتی برای جذب گردشگر و رونق بیشتر در این بندر اقیانوسی باشد.

توسعه و گسترش زیرساخت هایی از جمله زمین فوتبال ساحلی، زمین والیبال ساحلی، تجهیز محدوده ای برای موج سواری، شنا، قايقرانی، غواصی می تواند گامی بلند در جهت رشد و کشف استعدادهای بومی در این ورزش و حتی شناخته شدن جنوب استان سیستان و بلوچستان به عنوان قطب ورزش های آبی ساحلی باشد.

ادهم کرد زابلی، مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در گفتگو با عصرهامون، وجود سواحل زیبا و اقیانوسی را موهبتی خدادادی و ظرفیتی مناسب برای گسترش و توسعه بیشتر زیرساخت ورزش های آبی ساحلی به ویژه موج سواری دانست و گفت: بسیار امیدواریم تا با برگزاری این گونه مسابقات در چابهار بتوانیم زمینه را برای کشف استعدادهای شایسته استان در دو بخش بانوان و آقایان و حضور پررنگ تر جوانان سیستان و بلوچستان در مسابقات آسیایی و جهانی فراهم کنیم.

وی از جمله مهم ترین اولویت های این اداره کل در جنوب استان را برنامه ریزی و توسعه ورزش های آبی ساحلی به ویژه موج سواری برای جوانان طرفدار این رشته در چابهار عنوان و تاکید کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل بسیار خوب سواحل مکران در جنوب استان شرایط برگزاری مسابقات بین المللی نیز وجود دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان افزود: در همین راستا اولین دوره مسابقات انتخابی تیم ملی موج سواری بانوان و همچنین دومین دوره مسابقات انتخابی تیم ملی موج سواران در بخش آقایان با عنوان جام مکران که از روز شنبه با حضور ورزشکاران، علاقه مندان و مسئولان محلی در سواحل جنوب استان آغاز و همچنان در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: این رقابت ها در ساحل روستای رَمین چابهار و به میزبانی منطقه آزاد چابهار و اداره ورزش و جوانان در حال برگزاری است و تا 6 تیرماه ادامه خواهد داشت.

کرد همچنین از برگزاری دوره های داوری، مربیگری، برگزاری مسابقات امداد و نجات و همچنین سمینارهای مربوط به موج سواری در طول مدت برگزاری این مسابقات خبر داد و گفت: همچنین در حاشیه برگزاری این رقابت ها برنامه های آئینی موسیقی محلی اجرا و نمایشگاه صنایع دستی و غرفه غذاهای محلی به عنوان ظرفیت های گردشگری منطقه نیز برپاست.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۲۷۹


ارسال