اجرای لوله گذاری پساب چابهار در تصفیه خانه تا یک هفته آینده

31 خرداد 1398 ساعت 10:38

مدیر آب و فاضلاب شهری چابهار گفت: اجرای پروژه لوله گذاری داخل تصفیه خانه چابهار ظرف مدت یک هفته به صورت کوتاه مدت به منظور ارتقای فضای سبز و بازچرخانی پساب انجام می شود.


به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران مسعود شهلی بر در حاشیه بازدید فرماندار چابهار از رهاسازی پساب در حاشیه شهر گفت: رهاسازی پساب در محدوده روستاهای رمین و عثمان اباد پس از ارائه مطالعات و پیشنهاد روشهای تصفیه در نقاط مختلف و اخذ و مجوزهای لازم در محدوده جاده رمین جانمایی شده است.
 
وی تاکید کرد: از سال ۸۴ عملیات عمرانی و ساخت رهاسازی پساب به روش برکه تثبیت آغاز شد که پس از اجرای بخشی از شبکه جمع آوری فاضلاب و ایستگاه پمپاژ فاضلاب، تصفیه خانه نیز در سال 93 به بهره برداری رسید.
 
مدیر آب شهری چابهار ادامه داد: در حال حاضر این تصفیه خانه با ظرفیت ۱۰ هزار مترمکعب در شبانه روز قابل بهره برداری می باشد که با توجه به شبکه فعال حدود ۴۰۰ متر مکعب در شبانه روز ورودی فاضلاب دارد که به صورت سیستم برکه تثبیت تصفیه می شود.
 
وی تشریح کرد: پس از گزارش های مردمی مبنی بر رهاسازی فاضلاب در مسیل رودخانه با توجه به شرایط موجود و عدم وجود زیرساخت های لازم برای انتقال پساب برای تاسیسات فضای سبز شهرداری و برداشت پساب تصفیه شده و بهره برداری از آن برای فضای سبز، پساب تصفیه شده مطابق با استاندارد های فیزیکی، شیمیایی و میکروبی و به صورت کنترل شده و پس از کلرزنی در مسیل رودخانه هدایت که این اقدام آخرین راه باقی مانده و تعریف شده برای تصفیه خانه های فاضلاب می باشد.
 
شهلی بر خاطرنشان کرد: به منظور کاهش آسیب و مخاطرات عملا مشکل رهاسازی در مسیل حل خواهد شد و برنامه درازمدت و اصلی که در دستور کار قرار دارد و پس از تامین اعتبار محقق خواهد شد، انتقال پساب به تاسیسات شهری و مورد استفاده برای فضای شهری می باشد.
 
انتهای پیام/


کد مطلب: 113299

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/113299/اجرای-لوله-گذاری-پساب-چابهار-تصفیه-خانه-یک-هفته-آینده

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/