شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ,11 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۱
سیستان و بلوچستان رتبه اول صیادی کشور را طی ۴ سال پیاپی کسب کرد
 
مدیر کل شیلات سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه استان ما طی ۴ سال پیاپی رتبه اول کشور را از آن خود کرده است بایستی جهت تکمیل و تجهیز کارگاه آبزی پروری مرکز و تقویت آزمایشگاه گواتر اقدامات لازم انجام شود.
به گزارش عصرهامون هدایت الله میر مرادزهی در گفت و گو با چهاربهاران افزود: ارائه صریح مسائل و مشکلات بهره برداران و سرمایه گذاران آبزی پروری استان باعث رونق صنعت صید و صیادی خواهد شد.
 
وی با اشاره به مطالعات سایت های شناسایی شده در منطقه و نقاط ضعف و قوت آنها و ظرفیت های آبزی پروری در استان تاکید کرد: مساعدت بانک های عامل در خصوص اجرای مصوبه بند " خ " تبصره 33 برنامه ششم کشور و بند " ل "تبصره 35 قانون بودجه سالجاری در خصوص بخشودگی جرائم و دیرکرد و معوقات بهره برداران میگو تا سقف یک هزار میلیون ریال حائز اهمیت است.
 
مدیر کل شیلات چابهار ادامه داد: رفع مشکل اجاره بها و فروش قطعی مزارع پرورش میگوی گواتر توسط امور اراضی استان، صدور پروانه بهداشتی مجتمع پرورش میگو شهید صنعتی گواتر، لایروبی کانال های آبرسان و زهکش و بازسازی و ترمیم تأسیسات زیربنایی سایت گواتر از جمله برق برای تمام مزارع و ارائه تسهیلات سرمایه در گردش و رفع مشکل وثائق توسط بانکهای عامل بایستی رفع شود.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: توجه به مشکلات صیادان و رفع کمبودات باعث پیشرفت و پیشبرد همه جانبه صنعت ماهیگیری در سواحل مکران می شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۳۰۰


ارسال