جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ ,6 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۳
رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان:
تنها 15 واحد صنعتی استان ظرفیت اشتغال بیش از 100 نفر را دارد
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تنها 15 واحد صنعتی استان ظرفیت اشتغال بیش از 100 نفر را دارد گفت: این استان نیازمند بسته خاص در زمینه اقتصادی است تا با برخورداری از مزیت های فراوان خود علاوه بر رونق تولید و اشتغال، تأمین کننده نیاز کالاهای اساسی کشور نیز باشد.
نادر میرشکار در گفتگو با عصرهامون، با اشاره به صدور هزار و 250 پروانه بهره برداری صنعتی در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: بیشتر این واحدها در مقیاس کوچک و کارگاهی اند و تنها 15 مورد از این واحدها ظرفیت اشتغال بیش از 100 نفر را دارند.

وی با بیان اینکه بازارچه های مرزی استان رویکرد صادرات گرا دارند اظهار کرد: طی 3 ماهه ابتدایی سال جاری بازارچه های مرزی استان عملکرد صادراتی قابل توجهی را به خود اختصاص داده اند که دلایل اصلی این افزایش صادرات دسترسی آسان به بازارهای کشورهای همسایه ، سهولت فرایند انجام صادرات و تقلیل بروکراسی اداری در بازارچه های مرزی است

وی افزود: دسترسی این استان به بازار 220 میلیون نفری جهان فرصت بی بدیلی برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی از طریق افزایش صادرات غیر نفتی و تأمین نیازهای اولیه کشور است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان معادن بکر و غنی، موهبت مرز همسایگی، تجارت و ترانزیت را از جمله مزیت های ویژه و پتانسیل های قابل توجه سیستان و بلوچستان در تحقق شعار سال و شکوفایی هر چه بیشتر اقتصاد استان دانست و گفت: تقویت و راه اندازی زیر ساخت های حوزه صنعت و معدن در سیستان و بلوچستان می تواند تاثیر بسزایی در رشد اقتصادی استان و کشور داشته باشد.

وی در پایان تصریح کرد: این استان نیازمند بسته خاص در زمینه اقتصادی است تا با برخورداری از مزیت های فراوان خود تأمین کننده نیاز کالاهای اساسی کشور باشد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۳۴۷


ارسال