چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ,13 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۷
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان وبلوچستان:
کمترین حوادث جاده ای مربوط به ناوگان عمومی است/ نظارت و کنترل دو عامل مهم در افزایش ایمنی سفرها
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان وبلوچستان از آمادگی این سازمان برای شروع سفرهای تابستانی مردم خبر داد و گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی(اتوبوس) کمترین حوادث جاده ای را نسبت به سایر وسائط نقلیه دارا است.
علی خانقائی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه کلیه ناوگان مسافری عمومی تجهیز و آماده شدند تا بدون مشکل به مردم خدمات رسانی کنند، افزود: ظرفیت ناوگان عمومی به اندازه کافی است و شهروندان می توانند برای سفرهای تابستانی خود از آن استفاده کنند.

وی نظارت و کنترل ناوگان عمومی را دو عامل مهم در افزایش ایمنی سفرها عنوان کرد و گفت: مهمترین نکته‌ای که به صنوف حمل و نقل مسافری تأکید می‌شود توجه به ایمنی ناوگان است به گونه ای که با هماهنگی با پلیس راه و راهداری، کلیه ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس ها در طی سفر توسط کارشناسان فنی بازدید می شوند تا سفری ایمن برای مسافران مهیا باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ادامه داد: هم اکنون بر اساس آمار و اطلاعات به دست آمده از حوادث جاده ای، ناوگان حمل و نقل عمومی(اتوبوس) کمترین حوادث را نسبت به سایر وسائط نقلیه که کمتر از 1.5 درصد می باشد را به خود اختصاص داده و این امر نشان از آن دارد که اقدامات انجام شده در سال های اخیر به ویژه کنترل سرعت، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و کنترل هوشمند سرعت اتوبوس ها رصد می شود به گونه ای که اگر راننده اتوبوسی تخلفی کرده باشد در اولین ایستگاه پاسگاه پلیس راه با وی اعمال قانون صورت می گیرد.

وی در خصوص افزایش میزان قیمت بلیط بیان کرد: افزایش قیمت اتوبوس در ابتدای سال حدود 20 درصد بود که در استان کاهش داده ایم اما با توجه به شرایط افزایش قیمت لوازم یدکی، لاستیک و ... قبل از سال در طرح نوروزی مقداری نرخ بلیط افزایش داشت؛ که در سال جدید تاکنون افزایشی در این زمینه رخ نداده است.

لازم به ذکر است که در فرودرین ماه امسال بیش از 412 هزار و 938 مسافر با ناوگان حمل و نقل مسافری برون شهری جابه جا شده اند که این تعداد مسافر در قالب 45 هزار و 763 سفر ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای شامل اتوبوس، مینی بوس و خودروهاي سواري كرايه برون شهري جابجا شده اند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۳۵۰


ارسال