گرفتار شدن 15تمساح بزرگ جثه در سد پیشین

5 تير 1398 ساعت 8:50

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرباز از گرفتار شدن 15تمساح بزرگ جثه در سد پیشین خبر داد.


بهزاد دهواری در گفتگو با عصرهامون گفت: در پی بارندگی های بهاره در سرشاخه های ورودی آب سد پیشین و همسطح شدن تراز آب سد با سرریز، تمساح هایی که برای استراحت شبانه بر روی سطح بتنی سر ریز می آیند، سُر خورده و به داخل حوضچه آرامش سد می افتند.

وی افزود: با توجه به وضعیت فیزیکی حوضچه آرامش، امکان خروج طبیعی تمساح ها وجود ندارد که این تمساح ها توسط محیط بانان باید زنده گیری و مجدداً در دریاچه پشت سد رها سازی شوند.
 
وی خاطرنشان کرد: امداد و نجات تمساح های گرفتار در حوضچه سد پیشین در اولویت کاری اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان قرار گرفت.
 
وی خاطرنشان کرد: در همین زمینه امیر حمزه درخشانی سرپرست معاونت فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان به منظور بررسی وضعیت تمساح های گرفتار در حوضچه آرامش سد و اقداماتی که تاکنون برای حفاظت و جلوگیری از تلفات این تمساح ها توسط حفاظت محیط زیست شهرستان سرباز انجام شده بازدید کرد.
 
وی خاطرنشان کرد: این اقدامات شامل تامین آب حوضچه آرامش به وسیله لوله، تغذیه دستی و زنده گیری تعدادی تمساح و انتقال به پشت سد بود.

دهواری افزود: در حال حاضر تعداد 15سر تمساح بزرگ جثه (بین 2 تا 3 متر) در داخل حوضچه آرامش سد گرفتار شده اند که امیدورایم با برنامه ریزی های انجام شده بتوانیم در سریع ترین زمان ممکن عملیات زنده گیری و انتقال تمساح های مذکور را انجام دهیم.

انتهای پیام/


کد مطلب: 113363

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/113363/گرفتار-شدن-15تمساح-بزرگ-جثه-سد-پیشین

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/