اجرای طرح تحول دیجیتال در شرکت ملی پست

5 تير 1398 ساعت 9:03

با اجرای طرح تحول دیجیتال و تغییر رویکرد سنتی به سمت پلت فرمی شدن خدمات در شرکت ملی پست، بخش خصوصی حضور موثرتری در حوزه خدمات پستی خواهد داشت.


به گزارش عصرهامون؛ به نقل از خبرگزاری تسنیم، با اجرای طرح تحول دیجیتال در پست و تغییر رویکرد سنتی به سمت پلت فرمی شدن خدمات، بخش خصوصی به عنوان بازوی محرک صنعت پست، حضور موثرتری در حوزه خدمات پستی خواهد داشت.
سیاست های اقتصادی دولت دوازدهم همواره بر فعال شدن بخش خصوصی و کاهش اقتصاد دولتی استوار است و طبق این سیاست، شرکت ملی پست نیز نقشه راهی مبنی بر هموارسازی حضور شرکت های نوپا و دانش بنیان در حوزه خدمات پستی ترسیم کرده است.
در این نقشه راه، پست سکوی پرقدرتی برای بخش خصوصی خواهد شد تا با استفاده از زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری پست، به ارائه خدمات الکترونیکی و لجستیکی بپردازند.
بر همین اساس، در هفته پایانی خردادماه، پست از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات سامانه‌های دانشگاهی دعوت کرد با استفاده از وب‌سرویس‌‌های تولید بارکدپستی، استعلام نر‌خ و سایر زیرساخت‌های نرم‌افزاری این شرکت، در زمینه سامانه تحویل مدارک تحصیلی فارغ‌التحصیلان با پست همکاری کنند.
در همین ارتباط این شرکت در فراخوانی دیگر، شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پیام رسان‌های سازمانی را دعوت به همکاری کرد.
به این منظور، این دسته از شرکت ها می توانند با همکاری پست و استفاده از زیرساخت های این شرکت، پیام رسان های سازمانی که ارتباطات میان کارکنان سازمان‌ها و مکاتبات آن‌ها را تسهیل می کند، تولید و به سازمان های دولتی و خصوصی متقاضی عرضه کنند.
ارائه خدمات الکترونیکی برخط (آنلاین) کدپستی و آدرس های مکان محور با استفاده از بانک اطلاعاتی پروژه ملی جی نف (پایگاه نشانی استاندارد مکان محور) با همکاری شرکت های فعال بخش خصوصی یکی دیگر از اقدامات پست در راستای همکاری گسترده تر با بخش خصوصی است.
 پست در این ارتباط با انتشار فراخوان دیگری از شرکت های بخش خصوصی در حوزه تولید نقشه های بومی دعوت به همکاری کرده است.
این همکاری در زمینه ارائه سرویس های مبتنی بر فناوری، توسعه و راه اندازی خدمات نوین، بازاریابی و بهره برداری از سامانه های برخط (وب سرویس) کدپستی و نشانی مکان محور خواهد بود.
شرکت ملی پست ضمن واگذاری نمایندگی به شرکت های برگزیده، بازاریابی و بهره برداری از وب سرویسهای کدپستی و نشانی مکان محور (GNAF) را نیز توسعه خواهد داد.
این در حالی است که به گفته محمدرضا قادری عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست، این شرکت تا پایان سال جاری 70 عنوان فراخوان همکاری با کسب و کارها و شرکت های خصوصی منتشر خواهد کرد.
انتهای پیام/


کد مطلب: 113369

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/113369/اجرای-طرح-تحول-دیجیتال-شرکت-ملی-پست

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/