سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰ ,25 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۴
معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان خبر داد
5300 مددجو از برنامه های کانون اوقات فراغت بهره مند خواهند شد
 
معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان از هدف گذاری این نهاد برای بهره مندسازی 5هزار 300مددجو از برنامه های کانون اوقات فراغت در سطح استان خبر داد.
علیرضا دهقان در گفت وگو با عصرهامون، با بیان اینکه رسالت فرهنگی اجتماعی این نهاد بهره مندسازی و پوشش حداکثری جامعه هدف در جهت افزایش بینش اجتماعی و بالا رفتن سطح سواد و بصیرت ولایی مددجویان است گفت: در حال حاضر 57 پایگاه ثابت و سیار جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد در سطح استان، فعالیت می‌کنند.

وی افزود: طبق هدف گذاری های صورت گرفته برای سال جاری، 5 هزار و 300نفر از جامعه هدف از برنامه های کانون اوقات فراغت بهره مند خواهند شد؛ ضمن اینکه سال گذشته نیز 8هزار و 185 مددجو شامل زنان سرپرست خانوار و مطلقه، دختران و پسران بازمانده از تحصیل، دختران و پسران مستعد ازدواج در درده سنی 18 تا 30 سال، دختران و پسران مستعد ازدواج از 30 سال به بالا، کودکان 4 تا 7 سال، دانش آموزان دختر و پسر از 8 تا 13 سال، دانش آموزان دختر و پسر در رده سنی 14 تا 17 سال، مستعدین اشتغال و خودکفایی، زوج های جوان، طلاب و دانشجویان و سالمندان از برنامه های اوقات فراغت این نهاد بهره مند شدند.

وی اظهار کرد: علاوه بر این، از ابتدای تابستان سال جاری تاکنون، بیش از 785 مادر و دختر بازمانده از تحصیل و بازمانده از ازدواج به اردوهای زیارتی به شهرهای قم و مشهد اعزام شده اند.

دهقان در ادامه از تداوم اجرای و ثبت نام مددجویان در کلاس های اوقات فراغت در تابستان سال جاری خبر داد و تصریح کرد: هدف از برگزاری این کلاس ها ایجاد روحیه نشاط و بالندگی، تقویت بصیرت افزایی ولایت مدارانه، تقویت فرهنگ مطالعه و پژوهش، تقویت مهارت های ذهنی و رفتاری متناسب با سن، شناسایی استعدادها و تشویق در جهت تقویت توانمندی آنان است.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان در پایان خاطرنشان کرد: این کلاس ها شامل احکام و قرآن، اخلاق اسلامی، آسیب‌های اجتماعی، هنری و ورزشی و اردوهای تفریحی و زیارتی و ... هر روز به صورت یک روز در میان (یک روز ویژه برادران و یک روز ویژه خواهران) برگزار می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۴۲۰


ارسال