جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ,25 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹
سرعت وزش بادهای 120 روزه به بیش از 95 کیلومتر بر ساعت می رسد
 
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از روز سه شنبه بر شدت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان افزوده می شود به طوریکه انتظار می رود بیشینه سرعت وزش باد به بیش از 95 کیلومتر بر ساعت برسد.
علی ملاشاهی در گفت وگو با عصرهامون، اظهار داشت: بر اساس آخرین الگوهای پیش یابی و مدل های جوی در ادامه وزش باد های 120روزه، از سه شنبه سرعت باد در شمال استان افزایش می یابد و به تناوب تا اوایل هفته آینده ادامه خواهد داشت.

وی افزود: سرعت باد 70 تا 90، گاهی بیش از 95 کیلومتر برساعت برآورد می شود و خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا و کاهش دید در جاده های مواصلاتی شمال استان به ویژه زاهدان به زابل از پیامدهای این وزش باد است.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: در این مدت در نواحی مرکزی افزایش غبار و بادوگردوخاک با شدت کمتر پیش بینی می شود.

ملاشاهی گفت: با شمالی شدن جریانات انتظار می رود از روز چهارشنبه دمای هوا در غالب نقاط استان به ویژه نیمه شرقی حدود 4 تا 7 درجه کاهش یابد.

وی تصرح کرد: از امروز تا روز سه شنبه افزایش تدریجی دمای هوای در غالب نقاط استان آغاز می شود به طوریکه انتظار می رود در برخی نواحی غربی بیشینه دمای هوا به حدود 50 درجه سلسیوس برسد.

وی همچنین به احتمال وقوع رگبار باران در استان اشاره کرد و افزود: با توجه به رشد ابر در ارتفاعات جنوب شرق استان ظرف امروز و بعدازظهر فردا، احتمال رگبارهای پراکنده در این مناطق به ویژه در محدوده نیکشهر تا راسک و مهرستان نیز وجود دارد.

این کارشناس هواشناسی با اشاره به پیش بینی مواج بودن دریای عمان، در خصوص آخرین وضعیت آب و هوایی سواحل جنوبی استان نیز اذعان داشت: طی سه روز آینده، به در ویژه نواحی شرقی وزش بادهای جنوب تا جنوب شرقی ادامه دارد و در برخی نقط سواحل سبب گردوخاک خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۴۷۷


ارسال