پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۱
دمای 8 شهر سیستان و بلوچستان به 40 درجه رسید
 
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ساعت 10 و 30 دقیقه صبح امروز، دمای هوای 8 شهر سیستان و بلوچستان به 40 درجه و بالاتر از آن رسید.
محمود دیانتی در گفت وگو با عصرهامون، اظهار داشت: همانطور که انتظار می رفت، امروز دمای هوای اکثر شهرهای استان افزایش یافت به طوریکه در ساعت 10و 30 دقیقه صبح امروز، دمای هوای شهرهای زابل، زهک، هامون و هیرمند، میرجاوه، ایرانشهر، سوران و دلگان به 40 درجه و بیشتر از آن رسید.

وی ادامه داد: این شرایط در حالی است که روز گذشته در همین ساعت تنها دمای 2 شهر استان یعنی دلگان و میرجاوه به 40 درجه سلسیوس رسیده بود.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: به طورکلی دمای هوای غالب شهرهای سیستان و بلوچستان نسبت به روز گذشته در همین لحظه گرم تر شده است.

دیانتی خاطرنشان کرد: بیشترین افزایش دمای هوای امروز تا این لحظه مربوط به ایرانشهر بوده که نسبت به ساعت 10 و 30 دقیقه روز گذشته 3.1 درجه سلسیوس افزایش داشته است.

وی ادامه داد: خروجی نقشه های پیش یابی حکایت از تداوم گرمای هوا در ایرانشهر، نوار غربی و جنوب غرب استان دارد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان وبلوچستان اذعان داشت: از فردا با تشدید جریانات شمالی و افزایش سرعت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان، ضمن خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا، دمای هوا نیز در شمال و نیمه شرقی استان روند کاهشی به خود می گیرد.

به گفته دیانتی، در 24 ساعت گذشته زاهدان با کمینه دمای 21 درجه خنک ترین شهر استان بوده است.

وی در پایان در خصوص آخرین پیش بینی های جوی برای سواحل استان نیز اظهار داشت: پدیده غالب جوی مورد انتظار برای سواحل به ویژه در نواحی شرقی، وزش باد و در برخی نقاط گردوخاک است و دریای عمان نیز همچنان عمان مواج خواهد بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۵۰۱


ارسال