يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ,17 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، اینستکس را نوعی فرصت سوزی برای ایران و وقت کشی از سوی غربی ها عنوان کرد.
علیم یارمحمدی در گفتگو با عصرهامون گفت: کشورهای عضو برجام شیوه دوپهلویی را در پیش گرفته اند و می خواهند طرفین مساله را از خود راضی نگهدارند و به خودشان ضربه و لطمه ای وارد نشود که این سیاست آهسته رفتن و سودبردن برای خودشان به هیچ وجه مورد پذیرش نیست.
 
وی ادامه داد: شورای عالی امنیت ملی ایران مصوبه مقتدرانه ای را اعلام و زمان نیز برای طرف مقابل مشخص کرد و اگر عزم و اراده ای برای حفظ این توافق بین المللی وجود داشته باشد کشورهای عضو باید تا قبل از پایان زمان قانونی معین شده گام های اساسی و عملی بردارند.
 
عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: زمانی که کشورهای عضو هیچ تعهدی برای اجرای برجام ندارند و تا امروز نیز علیرغم پایبندی ایران به همه تعهدات خود هیچ گام مثبتی از سوی آنها برداشته نشده پس دیگر ضرورتی ندارد ایران به صورت یک طرفه به این تعهد عمل کند و اقدام متقابل و کاهش تعهدات بهترین شیوه برای برخورد با آنها محسوب می شود.
 
یارمحمدی تاکید کرد: اجرای دقیق، سریع و قاطعانه مصوبه شورای عالی امنیت ملی باید به طور جدی در دستور قرار بگیرد تا غربی ها و طرفین عضو جری تر نشده و خود را موظف به پایبند بودن تعهدات خود بدانند و عقب نشینی از مصوبه شورای عالی امنیت ملی عاقلانه نبوده و به صلاح کشور هم نیست.
 
وی افزود: همان طور که طرفین برجام درخواست ها و پیشنهاداتی دارند ما نیز مطالبات خاص خود را داریم که برآورده شدن یک طرفه به هیچ وجه قابل قبول نیست و نباید زیر بار چنین زورگویی برویم.
 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۵۰۲


ارسال