يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ,17 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۳
پرونده 13849 "ممنوع الخدمات" سیستان وبلوچستان در نوبت رسیدگی
 
مسئول دبیرخانه کمیسیون فاقدین شناسنامه و مشکوک التابعین شورای تامین سیستان وبلوچستان از وجود 13هزار و849 پرونده افراد ممنوع الخدمات در استان خبر داد.
میثم برازنده در گفتگو با عصرهامون گفت: در استان سیستان وبلوچستان در مجموع 41هزار و289 پرونده ویژه افراد ممنوع الخدمات وجود داشت که پس از بررسی اسناد و مدارک تعداد 27هزارو440 پرونده رفع منع خدمات شد.
 
وی افزود: در حال حاضر پرونده 13 هزار و 849 نفر دیگه مفتوح بوده و در حال بررسی هستیم که به مرور زمان و پس از تائید اسناد و مدارک نسبت به ادامه و یا رفع ممنوعیت خدمات آنها تصمیم گیری خواهد شد.
 
به گفته برازنده؛ شهرستان زاهدان با دارا بودن 4هزار و504 پرونده بیشترین آمار موجود پرونده افراد ممنوع الخدمات را به نام خود ثبت کرده است.
 
وی ادامه داد: شهرستان نیکشهر نیز هزار و639، ایرانشهر هزار و 367 و در زابل نیز رقمی برابر با هزار و 474 پرونده ممنوع الخدمات گزارش شده که تمامی این موارد در دست بررسی و پیگیری است.
 
وی خاطرنشان کرد: وجود رقمی بیش از 11هزار غاصب شناسنامه یکی از دلایل تعداد بالای افراد ممنوع الخدمات در این استان است چرا که افراد با اجاره، سرقت و یا غصب شناسنامه افراد مرده به نام خود زمینه را برای افزایش افراد ممنوع الخدمات فراهم می کنند.
 
شایان ذکر است ممنوع الخدمات به افرادی اطلاق می شود که اسناد سجلی و هویتی آنها از لحاظ دستگاه های مربوط مورد شک و شبهه قرار دارد که باید نسبت به بررسی آنها دقت نظر بیشتری شود.
 
انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۵۲۱


ارسال