پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ,14 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹
​در خطبه های نماز جمعه سیستان وبلوچستان مطرح شد:
آمریکا سردمدار حقوق بی بشر در دنیا/ ملت ایران هیچ گاه عزت و شرفش را زیر پا نمی گذارد
 
تعدادی از امامان جمعه سیستان وبلوچستان در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تاکید بر لزوم وحدت مسلمانان، آمریکا را سردمدار حقوق بی بشر در دنیا خواندند.
به گزارش عصرهامون؛ حجت الاسلام مجتبی عزیزی امام جمعه موقت زاهدان در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان که در مصلی قدس برگزار شد گفت: ما در ایامی قرار داریم که روزهای شادی اولیاء خداوند و مسلمانان است و همه مردم شاد و خوشحال هستند.
 
وی افزود: روزهای آتی برای آینده کشور بسیار حساس و مهم است و پایان مهلتی است که جمهوری اسلامی ایران به کشورهای طرف برجام داده است تا جلوی زیاده خواهی آنها را بگیرد.
 
وی بیان کرد: وجود مبارک رهبر معظم انقلاب باعث شده که غرب همیشه در حال ترس و اضطراب باشد دولت های قبل به طور مستقیم در حال مذاکره با کشور هایی بودند که هیچ زمان قابل اعتماد نیستند، مذاکراتی که شروع شد و باعث یکسری تعهدات بین این چند کشور شد.
 
عزیزی افزود: یک طرف قرار داد که آمریکا باشد همان اول عقب کشید و این برگ مذاکره را پاره کرد و از برجام خارج شد اما نکته اینجاست که کشور های باقی مانده در این مذاکره که انگلیس و آلمان و فرانسه بودند گفتند به ما وقت بدید تا ما به تعهدات خودمان پا برجا باشیم و بتوانیم با دنیا مذاکره کنیم تا شما بتوانید صادرات و واردات کنید.
 
وی ادامه داد: اما در همان زمان بود که رهبری معظم انقلاب فرمودند خیلی به اروپا اعتماد نکنید البته ایشان گفتند که با اروپا میشود مذاکره کرد اما نمیشود اعتماد کرد اما همه دنیا دیدند که غرب به قول خودش عمل نکرد.
 
عزیزی افزود: اروپا نیز در این مدت گفت شما به ما نفت بدهید ما به شما به جای پول اقلام پزشکی و دارویی و کشاورزی می‌دهیم اما این چیز ها که به دست جوانان همین مرز و بوم ساخته می‌شود.
 
وی بیان کرد: آمریکا و اروپا یک بازی را آغاز کردند اما نمیدانند که این ملت با شرف و با عزت هیچ زمانی کوتاه نمی آید و عزت و شرف خودش را زیر پا نمی‌گذارد که بخواهد به این کشور های غربی اعتماد کنند.
 
امام جمعه موقت زاهدان تصریح کرد: دشمن همیشه دنبال خفت این ملت بوده اما مسئولین ما باید شبانه روزی در تلاش باشند تا عزت این ملت روز به روز بیشتر شود.
 
وی بیان کرد: دنیا و اروپا بدانند که این ملت هشت سال دفاع مقدس را پشت سر گذاشته برجام که چیزی نیست.
 
استیصال دشمن در برابر ایستادگی و مقاومت امت اسلامی ایران
امام جمعه موقت شهرستان چابهار نیز گفت: رفتارهای اخیر رئیس جمهور آمریکا، نشان از استیصال و سردرگمی دشمن در مواجهه با ایستادگی و مقاومت امت اسلامی ایران دارد.
حجت الاسلام مهدی ساغریان با اشاره به هواپیمای مسافربری که حامل ۲۹۰ مسافر بود بیان کرد: مشیت الهی است که آبروی آمریکا جایی بریزد که سه دهه پیش هواپیمای مسافری پرواز ۶۵۵ ایران که ۶۰ کودک از جمله مسافران آن بودند را سرنگون کند.
 
وی افزود: این در حالی است که آمریکا تا امروز به اقدام نظامیان این کشور در سرنگون کردن این هواپیمای مسافربری اعتراف و حتی بابت آن عذرخواهی هم نکرده است؛ هرچند مجامع بین المللی این اقدام آمریکا را محکوم و آن را جنایتی علیه بشریت دانستند.
 
خطیب موقت جمعه چابهار ادامه داد: سپاه پاسداران یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را به علت نقض حریم هوایی ایران، درست در همان منطقه سرنگون کرده، هرچند هیچ قربانی برجای نگذاشته است البته تهران این توانایی را داشت که انتقام بگیرد و یک فروند هواپیمای تجسسی آمریکایی را با ۳۵ سرنشین سرنگون کند؛ هواپیمایی که هواپیمای بدون سرنشین گلوبال هاوک آمریکایی را همراهی می‌کرد، اما این کار را نکرد.
 
وی با تأكید بر اینكه نوع برخورد آمریكا با كشورهای مختلف جهان، چیزی جز ظلم به بشریت نیست، گفت:‌ آمریكا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تحریم‌های ظالمانه‌ای را به كشورمان تحمیل كرد ضمن اینكه كشور ما بزرگ‌ترین قربانی تروریسم است به طوری كه ۱۷ هزار نفر از هموطنان ما در عملیات‌های تروریستی به شهادت رسیده‌اند.
 
حجت الاسلام ساغریان افزود: رفتارهای اخیر رئیس جمهور آمریکا در تحریم کردن رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین وزیر امور خارجه ایران در حقیقت در راستای اهداف انتخاباتی ترامپ صورت گرفته است و نشان می‌دهد که دشمن در مواجهه با ایستادگی و مقاومت امت اسلامی ایران، دچار استیصال و سردرگمی شده است.
 
وی ادامه داد: امروز ملت ایران می‌دانند باید در مسیر مقابله با دشمنان انقلاب از رهنمودهای رهبری پیروی کنند و در این مسیر ایستادگی و اتحاد داشته باشند تا بتوانند بر دشمنان و بدخواهان انقلاب اسلامی چیره شوند.
 
امام جمعه موقت چابهار با اشاره به برخی مدعیان حقوق بشر در جهان عنوان کرد: آنچه که تاکنون از حقوق بشر آمریکایی بیرون آمده چیزی جز جنایت و به خاک و خون کشیدن افراد بی گناه و زنان و کودکان نبوده، همان‌طور که جهان در جریان هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی و همچنین در کشورهایی مثل یمن، سوریه، بحرین و… حقوق بشر دروغین آمریکایی را به خوبی مشاهده کرده است.
 
وی گفت: امروز ما با پیروی از رهبر معظم انقلاب اسلامی و برمبنای آرمان‌های انقلاب و امام راحل و شهدا و بهره گیری از آموزه‌های دین مبین اسلام و روایات ائمه اطهار (ع) در برابر دشمن با تمام قوا ایستاده ایم و همانطور که قبلاً هم ایستادگی کرده بودیم، این بار نیز بر دشمن پیروز خواهیم شد.
 
امام جمعه موقت چابهار در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اقدامات دشمن در عرصه فرهنگی برای وارد کردن ضربه به نظام اسلامی تصریح کرد: این توطئه‌های پلید از طرق مختلفی توسط دشمن در حال انجام است که باید نسبت به آن هوشیار باشیم و به عنوان یک مسلمان اجازه ندهیم دشمن با دسیسه، اعتبار و آبروی نظام اسلامی را زیر سوال ببرد ویکی از مهمترین مسائل در این موضوع حجاب و عفاف است.
 
وی با اشاره به اینکه حفظ نجابت و پاکي اجتماعي وظيفه همگاني است ادامه داد: مقابله با عناصر هنجارشکن اجتماعي که زمينه انحرافات رفتاري را براي اعضاي تاثيرپذير جامعه فراهم مي کنند يک اصل مسلم اجتماعي محسوب مي شود.
 
حجت السلام ساغریان خاطرنشان کرد: البته باید راهکارهایی در این زمینه اتخاذ شود و همچنین برخورد با هنجارشکنان به نحوی باشد که مورد سو استفاده بدخواهان نظام در راستای اهداف پلیدشان قرار نگیرد.
 
آمریکا سردمدار حقوق بی بشر در دنیا
امام جمعه موقت شهرستان سراوان آمریکا را سردمدار حقوق بی بشر در دنیا دانست و ادامه داد: در آمریکا که ادعای رعایت حقوق بشر را دارد بالاترین تضیع حقوق بشر نسبت به سیاه پوستان و اقلیت های دینی و مذهبی انجام می شود.
 
حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار با اشاره به هفته حقوق بشر آمریکایی، بیان کرد: بصیرت و دشمن شناسی مقوله ای نیست که محدوده زمانی خاصی داشته باشد، بصریت، آگاهی و شناخت از مسائل روز دنیا  و مکر و حلیه دشمنان برای جهان اسلام در هر برهه ای از زمان لازم است.
 
 وی با بیان اینکه دشمنان مکر و حیله گوناگونی برای مشوش کردن اذهان در دنیای اسلام دارد، افزود: امروز دشمن با لباس های مختلف از جمله حقوق بشر حول جوامع اسلامی، اسلام هراسی و دین زدایی می کنند.
 
امام جمعه موقت شهرستان سراوان آمریکا را سردمدار حقوق بی بشر در دنیا دانست و ادامه داد:  در آمریکا که ادعای رعایت حقوق بشر را دارد بالاترین تضیع حقوق بشر نسبت به سیاه پوستان و اقلیت های دینی و مذهبی انجام می شود.
 
حجت الاسلام و المسلمین نورایی یار تصریح کرد: آمریکا در زمان اشغال عراق به دنبال حذف آیات قرآن کریم بود و قرآن ستیزی و قرآن ستیزی را به دلیل اینکه آیات نورانی قرآن کریم با حقوق بشری که آمریکایی ها راه اندازی کرده اند، ناسازگار است، در شبکه های اجتماعی و رسانه های خود رواج دادند.
 
وی با توجه به راه اندازی جنگ های قومی و مذهبی در ممالک اسلامی توسط آمریکای جنایت کار، اذعان کرد: منافقین و ضد انقلاب جنایات زیادی را در دهه 60 انجام دادند که آمریکا از این جنایت ها حمایت کرده که لازم است با توجه به حوادث و رخدادهای سال 60 از جمله اولین ترور نافرجام که منجر به جانبازی مقام معظم رهبری، بمب گذاری در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، بمباران شیمایی سردشت توسط هواپیماهای جنگی رژیم بعث عراق و شلیک موشک به هواپیما مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی در خلیج فارس را برای نسل جوان و جامعه تشریح کنیم.
 
امام جمعه موقت شهرستان با اشاره به ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) و هفته عفاف و حجاب، گفت: دختران و زنان باید عفت و پاکدامنی را از زنان پاکدامن صدر اسلام همچون حضرت معصومه (س) الگو پذیرند.
 
 حجت الاسلام و المسلمین نورایی یار با توجه به اینکه حضرت معصومه (س) الگوی مناسبی در عفاف و پاکدامنی برای دختران است، اضافه کرد: در کشورهای غربی آنچنان به مسلمانان فشار وارد می کنند که حجاب  که از کمترین حقوق آنها است، محروم هستند اما دم از حقوق بشر می زنند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۶۱۶


ارسال