پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ,13 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۰
بر اثر وزش توفان و گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان:
215شهروند سیستانی راهی بیمارستان شدند/ غلظت ذرات معلق در هوا به 9برابر حد مجاز رسید
 
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: بر اثر تاخت و تاز توفان و وزش شدید گرد و خاک در سیستان در چند روز اخیر 215 شهروند راهی مراکز درمانی و بیمارستان ها شدند.
عبدالرحمن شهنوازی در گفت وگو با عصرهامون، در خصوص آخرین وضعیت توفان و گرد و خاک موجود در سیستان افزود: به دلیل مشکلات تنفسی ناشی از توفان و گرد و خاک در چند روز اخیر 215 نفر از مردم این منطقه روانه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شدند.

وی عمده دلیل مراجعه افراد به بیمارستان ها را ناشی از مشکلات تنفسی، چشمی و قلبی عنوان کرد و گفت: 165 نفر از بیماران به صورت سرپایی درمان و 50 نفر بستری شدند.

لازم به ذکر است وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان که سه شنبه بر شدت آن افزوده شد، از روز گذشته شدت گرفت و سرعت آن به ۱۱۹ کیلومتر بر ساعت رسید به گونه ای که وزش این باد دید افقی در ایستگاه فرودگاهی زابل را به ۲ هزار و ۵۰۰ متر کاهش داد.

غلظت ذرات معلق در هوای این شهر نیز بر اثر شدت وزش باد به هزار و ۳۳۰ میکروگرم بر مترمکعب افزایش یافت و آلودگی هوا را به ۹ برابر حد مجاز رساند.

بر اساس مدل‌های هواشناسی و نقشه‌های پیش یابی انتظار می‌رود وزش بادهای ۱۲۰ روزه تا اواسط هفته آینده در شمال سیستان و بلوچستان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۶۲۸


ارسال