دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ,14 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
فرمانده انتظامی نیروی انتظامی سیستان وبلوچستان جزئیات بمب تخریبی زاهدان که در داخل دیگ زودپز جاساز شده بود را تشریح کرد.
به گزارش عصرهامون؛ محمد قنبری در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز برگزار شد گفت: در ماجرای بمب صوتی که اخیراً در زاهدان اتفاق افتاد، یک بمب تخریبی قوی دیگر مملو از مواد منفجره تی ان تی نیز در داخل یک دیگ زودپز جاساز شده بود.
 
وی افزود: همراه این بمب تخریبی که در یک منطقه مسکونی قرارداده شده بود مقادیر زیادی ترکش های آهنی و ساچمه قرار داده بودند که در صورت انفجار می توانست تلفات انسانی زیادی داشته باشد و گروهک های تروریستی عملاً با این اقدام ضدیت خود با مردم عادی را عنوان کردند.
 
به گفته قنبری؛ برنامه ریزی تروریست ها بر این بوده که ابتدا با انفجار بمب صوتی اول باعث تجمع شهروندان شوند و پس از آنکه ازدحام افراد عادی صورت گرفت بمب تخریبی دوم را منفجر کرده و جمع زیادی از شهروندان بیگناه را به شهادت برسانند اما هوشیاری ماموران مانع وقوع این حادثه شد.
 
وی ادامه داد: در گام اول پس از تخلیه منطقه از ساکنان، کنترل از راه دور بمب تخریبی از کار انداخته و سپس با مجاهدت نیروهای چک و خنثی ناجا این بمب خنثی شد.
 
وی تاکید کرد: موضوعات اخیر اتفاق افتاده در استان جزو موارد پیش پا افتاده و بی ارزش نظامی است که مستقیماً به مردم سیستان و بلوچستان ضربه می زند و باعث می شود این استان در نگاه عامه امنیتی و خطرناک جلوه گر شود و مانع ورود سرمایه گذاران بخشی خصوصی و طبیعتاً مانع پیشرفت استان می شود.
 
فرمانده انتظامی استان ادامه داد: خوشبختانه در این حوادث هیچ تلفات انسانی نداشته ایم  گروهک های معاند نیز موفق نشده اند به اهداف خود برسند اما با هوشیاری و درایت پرسنل ناجا دو نفر از عوامل مرتبط با انفجار بمب صوتی روبروی پادگان شهید عامری زاهدان دستگیر و در اختیار مراجع قضایی هستند.
 
وی خاطرنشان کرد: در حوزه جرائم خشن و تجاوز به عنف نیز طی سه ماهه امسال با کاهش 100درصدی مواجه بوده ایم. همچنین ۷۳ درصد عاملان قتل هایی که در طی سه ماه امسال به وقوع پیوسته شناسایی و دستگیر شده اند.
 
به گفته قنبری؛ از آنجا که عزم نیروی انتظامی برخورد با سرشبکه ها و دانه درشت ها بود موفق شدیم طی 3 ماهه امسال بالغ بر 35 تن انواع مواد مخدر را از قاچاقچیان کشف و ضبط کنیم که در این مدت 8 باند کلان توزیع مواد مخدر در استان متلاشی و هشت نفر از اعضای آنها نیز به هلاکت رسیدند که در پاکسازی مناطق نیز 250 دستگاه خودرو از آنها توقیف شد.
 
وی ادامه داد: در بحث قاچاق سوخت هم طی این مدت 65 مرکز دپوی قاچاق سوخت که اکثراً به صورت زیرزمینی بود را کشف کردیم که در ادامه نیز 170 باک اضافی از ناوگان حمل و نقل و خودروهای سنگین ضبط شد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۶۳۶


ارسال