شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان از ورزش بانوان به عنوان عاملی برای ایجاد نشاط و شادابی در کانون خانواده ها یاد کرد و گفت: حجاب بانوان ورزشکار عاملی برای مصونیت و حفظ کرامت و جایگاه زنان است.
ادهم کرد زابلی در گفت وگو با عصرهامون، از ورزش به عنوان یکی از مهم ترین عوامل ایجاد نشاط و شادابی در کانون خانواده یاد کرد و گفت: حضور توامان زنان ورزشکار ایرانی در رقابت های مختلف با حجاب اسلامی همواره مایه فخر و مباهات مسلمانان است و ثابت می کند حجاب محدودیت نیست، بلکه عاملی برای مصونیت است.

وی ضمن تاکید بر لزوم فرهنگسازی گسترده برای تحقق حضور حداکثری بانوان استان در برنامه های ورزشی تصریح کرد: فعالیت ورزشی زنان به عنوان مهمترین رکن هر خانواده علاوه بر اینکه می تواند نقش بسزایی در تقویت روحیه، نشاط و امید به زندگی و تعالی روحی روانی کل خانواده ایفا کند، در بعد فردی نیز  تندرستی و سلامت جسمانی را برای این در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه توسعه زیرساخت های وزرشی بانوان و تشویق به حضور هر چه بیشترشان در فعالیت های ورزشی می تواند تا حد زیادی در سلامت و شادابی خانواده ها تاثیرگذار باشد اذعان داشت: نهایت تلاش ما بر این است تا از حضور ورزشکاران زن در جامعه حمایت کافی و مطلوبی را داشته باشیم و علاوه بر توسعه ورزش به شکل عمومی و همگانی، با کشف و پرورش از پتانسیل های بی نظیر استان نقش پررنگی در تربیت قهرمان در سطح ملی و بین المللی نیز ایفا کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به کسب عنوان نایب قهرمانی دوومیدانی توسط بهاره جهانتیغ، بانوی ورزشکار سیستان و بلوچستانی در مسابقات استقامت جایزه بزرگ شیراز افزود: سیستان و بلوچستان به لطف برخورداری از جوانان مستعد و سخت کوش در آِنده ای نه چندان دور در اکثر رشته های ورزشی، حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۶۴۶


ارسال