شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۷
از سیل زدگان شمال سیستان وبلوچستان چه خبر ؟
آوار گرما بر سر خانواده های چادرنشینِ سیل زده
 
عمده نیاز برخی از خانواده های سیل زده لوازم خانگی برقی است که در جریان سیل از بین رفته اند.
به گزارش عصرهامون به نقل از  پایگاه خبری اوشیدا؛ پس از سیلاب بی سابقه در شمال استان سیستان و بلوچستان و زیر آب رفتن چند روستا در این سیلاب هنوز برخی از خانواده ها در چادر زندگی می کنند.

روند سیلاب به گونه ای بود که در روستای آبیل شهرستان هیرمند باعث تخریب برخی از منازل مسکونی شد و همچنین سایر منازل را با تهدید جدی رو به رو کرده است.

حالا پس از گذشت دو ماه از جریان سیل هنوز برخی از خانواده ها در چادر زندگی می کنند تا طعم گرمای ۴۸ درجه این روزها را بیشتر از سایر افراد حس کنند.

به گفته مردم سیل زده عمده نیاز آنها در حال حاضر وسایل برقی است که در هنگام سیل از بین رفته اند و یا دیگر قابل تعمیر نیستند است که برخی از این کالاها تا کنون توسط خیرین تامین شده است.
 
محمد علی پیری فرماندار شهرستان هیرمند در این خصوص گفت: موسسه خیریه مهر آفرین تهران از همان روزهای اول به این منطقه ورود پیدا کرد و کمک های بسیار ارزشمندی در روستاهای سیل زده انجام داده است.

وی افزود: پک های بهداشتی،سبدهای غذایی و کولر توسط موسسه خیریه مهر آفرین بین سیل زدگان شهرستان هیرمند توزیع شده است،همچنین وسایل برقی خانواده هایی که دچار اتصال یا مشکل شده است توسط این موسسه خیریه به صورت رایگان تعمیر می شود.

پیری تصریح کرد: همچنین روز گذشته تعداد۶۳ دستگاه یخچال با ارزش 200 و سی میلیون تومان بین سیل زده گان شهرستان هیرمند به صورت رایگان توزیع شد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۶۶۹


ارسال