شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۲
​با تلاش سازمان اطلاعات سپاه؛
انهدام شبکه تقلب پیشرفته کنکور سراسری در زاهدان/ 16 نفر به همراه تجهیزات الکترونیکی هوشمند دستگیر شدند
 
اعضا شبکه سازمان یافته تقلب در آزمون سراسری تجربی سال 98 توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران سیستان و بلوچستان دستگیر شدند.
به گزارش عصرهامون، سازمان اطلاعات سپاه با انتشار اطلاعیه ای از انهدام شبکه سازمان یافته ای 16 نفره که قصد تقلب در کنکور سراسری سال 98 را داشتند، خبر داد.

 در ادامه این گزارش آمده است که عوامل این باند با هوشیاری سازمان اطلاعات استان شناسایی و با هماهنگی دستگاه قضا به جرم کلاهبرداری از طریق فروش سوالات کنکور، تقلب هوشمند و الکترونیک در آزمون سراسری دستگیر شدند.

بر پایه این اطلاعیه پس از رصد اطلاعاتی تعدادی از مرتبطین و تیم پشتیبان که در یک منزل مسکونی مستقر بودند نیز دستگیر شدند.

گفتنی است شبکه مذکور ضمن اقدام به بستن قرارداد با داوطلبان آزمون سراسری با ایجاد شبکه ای متشکل از آزمون دهندگان، برگزار کنندگان آزمون و ایجاد تیم پشتیبان اقدام به ایجاد باندی سازمان یافته جهت تقلب، کرده بودند.

همچنین در جزییات این خبر آمده است که شبکه مذکور با فروش دستگاه card phonefe به مبلغ 10 میلیون تا 20 میلیون تومان به آزمون دهندگان قول قبولی در آزمون پزشکی را به آنها داده بودند در این بین نیز افرادی از پرسنل آزمون که اقدام به خارج نمودن سوالات از بستر شبکه های اجتماعی از مخزن کرده بودند نیز پس از اقدامات اطلاعاتی و با همکاری حراست دانشگاه دستگیر و در اختیار مقامات قضایی قرار گرفتند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۷۰۱


ارسال