دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ,14 October 2019
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۱
حاجی دلیگانی در گفتگو با دانا مطرح کرد؛
مجلس همچنان با تشکیل وزارت بازرگانی مخالف است/ احیای مجدد وزارت بازرگانی تأثیری بر معیشت مردم ندارد
 
عضو کمیسیون برنامه و بو دجه گفت : احیای مجدد وزارت بازرگانی بی نتیجه است و دلیل نوسانات بازار ناکار آمدی وزیر و زیر مجموعه آن است که انگیزه‌ای برای کار کردن ندارند.
به گزارش عصرهامون، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با خبرنگار راه دانا درباره وعده روحانی مبنی بر حل شدن یک هفته‌ای مشکلات اقتصادی در صورت احیای وزارت بازرگانی اظهارداشت: مشکلات بازار تنها به دست افرادی حل می شود که در حال حاضر دارای سمت و مسئولت هستند اگر این افراد وظایفشان را به درستی انجام دهند این امر محقق می شود، در غیر این صورت اقداماتی نظیر احیای مجدد وزارت بازرگانی بی نتیجه است.

دلیل نوسانات بازار ناکارآمدی وزیر صمت است
وی در ادامه افزود: ساختار وزارت صنعت و معدن و تجارت مشکلی ندارد و دلیل این نوسانات بازار ناکارآمدی وزیر و زیر مجموعه آن است که انگیزه ای برای کار کردن ندارند؛ هم در دوره قبل هم در زمان وزیر فعلی عملکرد مناسبی جهت تنظیم بازار دیده نمی شود.
 
دولت می خواهد چند ماهی مردم را سرگرم کند/ مجلس همچنان با تشکیل وزارت بازرگانی مخالف است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه درباره علت اصرار دولت برای تشکیل وزارت بازرگانی توضیح داد: دولت قصد دارد به بهانه تشکیل این وزارت خانه چند ماهی مردم را سرگرم کند. مطرح کردن این موضاعات چیزی جز فرصت سوزی نیست که مردم با امید بهبود وضعیت بازار و تشکیل وزارت بازرگانی چند ماهی صبر کنند و بعد از آن مردم را با موضوع دیگری نظیر انتخابات سرگرم می کنند و از پاسخگویی فرار می کنند.
حاجی دلیگانی در پاسخ به این سوال که نظر مجلس در مورد تشکیل وزارت بازرگانی چیست، گفت: مجلس همچنان با تشکیل وزارت بازرگانی مخالف است خصوصا در بخش مربوط به جهاد کشاورزی که با هزاران خون دل از وزارت بازرگانی سابق جداشد و در حال حاضر باعث پیشرفت در این حوزه شده است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از دستاوردهای مهم قانون گذاری جدید، موفقیت وزارت جهاد کشاورزی در زمینه تولید آنچه که کالای استراتژیک کشور نامیده می شود است و علت آن جداکردن وظایف تجارت کشاورزی از وزارت صنعت و بازرگانی سابق و الحاق آن به وزارت جهاد کشاورزی است که موجب شده وزارت جهاد کشاورزی علاوه بر تولید محصولات کشاورزی، توزیع و همچنین واردات و صادرات محصولات کشاورزی را بر عهده داشته باشد و این یکپارچه سازی مدیریت محصول ازمزرعه تا سفره مردم امر ضروری است.

تشکیل وزارت بازرگانی موجب واردات بی رویه کالا می شود
عضو کمیسیون برنامه و بودجه در پایان با بیان اینکه بعید می داند مجلس در برابر پافشاری دولت درباره تشکیل وزارت بازرگانی کوتاه بیاید تاکید کرد: تشکیل وزارت بازرگانی موجب واردات بی رویه کالا و از رونق افتادن تولیدات داخلی می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۷۲۵


ارسال
Romania
۱۳۹۸/۰۴/۱۸ ۱۷:۴۲
شهباز حسن پور دارای مدرک لیسانس مدیریت دولتی است!!!