پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,6 May 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
بازیگر سریال "گاندو"، گفت: چرا خیلی از بخش های این سریال سانسور شد؟! چرا یک مسؤلی باید بیاید و اعتراض کند در شرایطی که در مملکت نیاز به شفاف سازی داریم.
به گزارش عصرهامون رضا توکلی در گفت و گو با خبرنگار 8دی در رابطه با ویژگی های سریال گاندو، اظهار کرد: اتفاق شیرین و به موقعی با ساخت مجموعه تلویزیونی "گاندو" افتاده است و شاید به معنایی این اتفاق دیر هم افتاده و باید زودتر از اینها برنامه سازان و نویسندگان خوب ما به این نوع سینما و موضوع و ژانر می پرداختند.
وی با تأکید براینکه جسارت در ساخت " گاندو " اتفاق افتاده است، تصریح کرد: ماهی را هر موقع از آب بگیری تازه است، در مجموع این سریال به موقع ساخته شد و تماشاگرش را از همان شروع قصه پیدا کرد.
بازیگر مجموعه تلویزیونی " گاندو"، ادامه داد: "گاندو" فصل تازه ای در سریال سازی باز کرد ما به انواع و اقسام ژانرهای مختلف در تلویزیون به دلیل وسعت مخاطب  نیاز داریم، زیرا فراتر از مرز های کشور بر روی رسانه ملی ما زوم هستند، تلویزیون قلب تپنده یک ملت است و حساسیت آن در جهان بالا است و اخبار و عملکرد ما از طریق این آیینه شفاف و مشخص نمایان خواهد شد.
 
** "گاندو" فیلمساری کشور را از یک نواختی و کرختی بیرون آورد
وی با اشاره به اینکه "گاندو" تماشاگر زیادی را جذب کرده است، گفت: این سریال به موضوعی پرداخته که شاید کمتر در سال های قبل دیده ایم و در واقع فیلمسازی کشور را از یکنواختی و کرخی بیرون آورده است.
توکلی ادامه داد: نمی گویم کار خوبی انجام نشده بود کارهای متفاوتی ساخته شده اما حرف بنده این است که نیاز به گونه های مختلف و متفاوتی از سریال سازی در رسانه ملی داریم.
بازیگر مجموعه تلویزیونی "گاندو" تصریح کرد: چه بسا دنیا با سریال های متفاوت به لحاظ رنگ و لعاب و محتوا به ایده آل های جدیدی می رسد پس باید با زمان حتی جلوتر از زمان پیش برویم.
وی با اشاره به اینکه " گاندو" جسارت و شجاعت به خرج داده است، گفت: چرا خیلی از بخش های این سریال سانسور شد؟! چرا یک مسؤلی باید بیاید و اعتراض کند در شرایطی که در مملکت نیاز به شفاف سازی داریم.
 

 
** دولتمردان ما روشن و شفاف با مردم حرف بزنند
بازیگر مجموعه تلویزیونی "گاندو" با بیان اینکه دولت مردان ما روشن و شفاف با مردم حرف بزنند، تصریح کرد: مردم ما به روشنگری و شفاف سازی نیاز دارند نه اینکه همش پشت سر هم حرف بزنند! "گاندو" یک فصل تازه را باز کرده است.
وی ادامه داد: من به آقایان "افشار" و "امینی" به عنوان کارگردان، تهیه کننده و عوامل این سریال تبریک می گویم شاید باز بستر مناسب تری به لحاظ موقعیت هایی که این سریال برای بچه ها فراهم کرد باید ایجاد شود و نیاز است فراتر از این اتفاق بیفتد.
توکلی ادامه داد: فیلم های پلیسی به اصطلاح آن ور آبی را ببینید، صحنه های اکشن خاصی دارند چون هزینه می کنند، ما برای هر حرکتمان در راستای اهداف دولت و مملکتمان باید هزینه کنیم اینطور نمی شود باری به هر جهت بگذاریم و نسبت به مسایل و اتفاقات داخل کشور بی تفاوت باشیم.
وی با اشاره به اینکه بنده به عنوان شاگردی که در مقابل بازیگران خیلی خوب تلویزیون و سینما شاگردی کردم و درس پس دادم و سکانس هایی را بازی کردم، تصریح کرد: امیدوارم سکانس هایی را که بازی کردم به دل مخاطبین بنشیند.
توکلی با بیان اینکه در این سریال عاطفه پدری را در وجود پدری که فرزندش اخلال گر اقتصاد کشور است می بینیم، افزود: چه رییس جمهور یا مسؤل باشیم یا نباشیم این حس پدری است، یک جایی قوانین و مسولیت ها و بروکراسی خاص اداری و حساسیت مسئولیت در سازندگی ارتباط پدر و فرزند نقش دارد.
بازیگر مجموعه تلویزیونی " گاندو"، گفت: بنده نقش پدری را بازی کردم که در سکانسی اشاره می کند که تا کمر در دوران جنگ در لجن بودیم و پشه ها اجازه نمی دادند تکان بخوریم، و جایی می گوید که اینقدر گرما و نمک در بدن ما نشسته بود که بدن ما تبخال زده بود؛ شما ممکن نیست تصور کنید یک سری جوان با حرارت خاص جوانی باشند و اطراف شما دشمن تا دندان  مسلح باشد و در محاصره قرار بگیرید.
 

 
** در سکانس های فیلمبرداری "گاندو" اشک ریختم
وی با بیان اینکه این دیالوگ ها واقعی بود، اضافه کرد: خود بنده بعد از صحنه های فیلمبرداری این سکانس ها مدت ها اشک ریختم که این آدم ها چه کسانی بودند چرا پس عوض شدند و این اتفاقات افتاد بعد می گوید: "کاش زن نگرفته بودم، برای اینکه سیستم این بچه را ساخته و رو به دلالی و اختلاس گری کشانده است".
بازیگر مجموعه تلویزیونی " گاندو " تصریح کرد: الان می توانیم بگوییم مدارس و آموزش و پرورش ما چرا با جامعه مچ نیست و چرا با جامعه همخوانی ندارد.
وی تصریح کرد: باید به شکلی در رسانه ملی که قلب تپنده یک ملت است عمل کنیم که در شأن ملت ما باشد، هزینه متخصص باید بدهیم و هزینه فکری و قدمی و همه نوع هزینه ای نیاز داریم تا بتوانیم اثر گذار باشیم.
بازیگر مجموعه تلویزیونی "گاندو" با بیان اینکه نکته اساسی نقشی که بازی کردم حس پدری است، تصریح کرد: من کاری ندارم در خارج بچه ۱۷، ۱۸ ساله می شود دنبال کار و زندگیش می رود زیرا ما فرهنگ فنی و قدرت مندی داریم و احترام به پدر و مادر و فرزندان را داریم و خانواده فرهنگ ما را حفظ می کند و نباید بگذاریم از هم متلاشی شود.
 
 

 
** هالیوودی ها سال هاست اطلاعات سوخته را به فیلم و سریال تبدیل می کنند
وی با اشاره به اینکه هالیوودی ها سال های سال اطلاعات سوخته را به فیلم و سریال تبدیل می کنند، تصریح کرد: خروجی های متفاوت و مناسبی را هم دریافت کردند، حتی به زمان های قدیم برمی گردند و در سال های نه چندان دور هالیوود و تلوزیون های خارجی به این شکل کار می کردند.
وی گفت: نمی گویم ما هم باید دقیقا این کار را انجام دهیم اما به این موضوع شفاف سازی می گویند و در عین حال که جذابیت ایجاد می شود.
توکلی گفت: رسانه ملی قدم های جدیدی برداشته و این قدم های جدید را باید حمایت کرد و باید هزینه کرد، افزود: طرف دو سه ساله سر کار آمده و بعد پست مهمی گرفته و می خواهد در این دو سه سال خانه و ماشین و ویلا بخرد، برای همین یک مرتبه به اختلاس کشیده می شود چون جوان اند و در عرصه ای بزرگ شدند که چطور ماشین آقای فلانی زیر پای من نباشد نمی گوید که فلانی بدبختی و بیچارگی کشیده است و خاک خورده است پس این آموزش ها باید داده شود.
وی خاطرنشان کرد: مدیران باید کمک کنند شرایط فرهنگی ایده آل را داشته باشیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۳۷۳۳


ارسال